Úvod  -> Kulturní akce pro děti v Pardubickém kraji  ->  Kulturní akce pro děti v Chrudimi

Trojlístek pohádek

středa

24.04.2024

17:00

Divadlo Karla Pippicha, Malá scéna


Uložit do Google kalendáře


Popis kulturní akce Trojlístek pohádek

Tři klasické pohádky v jednom představení: Hrnečku vař! O Otesánkovi  a O Budulínkovi!
Lojza a Líza, hlavní hrdinové pohádky, žijí na svém jihočeském ranči.
 
Lojza jako správný tramp ve výslužbě, kytaru z ruky odkládá jen když spí nebo má hlad. Líze dojde trpělivost, když už je dům celý vyjedený a střechou prší rovnou do postele. Lojzu vyžene opravit střechu a sama se vydá do lesa, kde místo hub a jahod najde prapodivnou osůbku, ze které se vyklube pravá pohádková babička. Líza, babičku mile překvapí tím, že jí daruje poslední krajíček chleba. Babička ráda pomáhá každému, kdo jí přesvědčí, že má dobré srdce. Kde nestačí dobrá rada, tam pomůžou její kouzla a čáry. Líze, daruje kouzelný hrneček, který navaří kaše, co jen bude chtít. Stále hladový Lojza ale jeho kouzla zneužije, a tak kaše zaplaví celý dům a on sám se v ní málem utopí. Na Lízu ze sobeckého Lojzova chování padá někdy smutek a někdy vztek. Jednoho dne zjistí, že všechny chmury zažene miminko. Její nerozumné přání rozzuří Lojzu natolik, že nechtěně vytesá z pařízku děťátko, kterému babička vtiskne život. Děťátko je ale celé po Lojzovi – pořád jenom jí, všechno sní. Sní i Lojzu a Lízu a dokonce si troufne i na babičku, ta jeho laskominy ale zažene motyčkou. Všichni jsou zachráněni, ale v pátek třináctého…a to už je na cestě na prázdniny k babičce a k dědovi nezbedný vnouček Budulínek…
 
Veselá pohádka, plná nečekaných i očekávaných zvratů, dramatické situace, zjemněné notnou dávkou humoru, to celé spleteno známými písničkami od táboráků a vše propleteno psanými i nepsanými zákony chování lidí v přírodě a k přírodě.
 
Propojení činohry, využití polomasek a použití loutek nejrůznějších druhů, špetka strachu a legrace, to vše ve stylu country – neobvyklé spojení, které nic neubírá na poetice české pohádkové klasiky, ani stylu hry Divadýlka Mrak.
 
Zve Vás Chrudimská beseda & Divadýlko Mrak

Další kulturní akce pro děti v Chrudimi
ULOŽIT SI TUTO AKCI

chbeseda@chbeseda.cz
https://www.chrudimskabeseda.cz/akce/trojlistek-pohadek/

Trojlístek pohádek -Divadlo Karla Pippicha, Malá scéna
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)