Strana:
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

02.08.2021

Nový film Miroslava Krobota Šnajdr s Janžurovou a Šimčíkem se odehrává v Olomouci

Praha/Olomouc,2.srpna2021–Až do 15. srpna probíhá v Olomouci natáčení nového filmu Miroslava Krobota Šnajdr. V hravé komediiplné nečekaných situací a zvratů se mohou diváci těšit v hlavních rolích na Pavla Šimčíka, herce Dejvického divadla, a na Ivu Janžurovou, která letos v plné tvůrčí síle oslavila osmdesátiny. Ve hvězdném obsazení dále uvidí například Kláru Melíškovou, Miroslava Krobota, Ivu Pazderkovou nebo Jenovéfu Bokovou. Scénář je opět společným dílem Miroslava Krobota a Lubomíra Smékala.Premiéra filmu je plánovaná na jaro 2022. Další informace jsou k dispozici na Facebooku filmu www.facebook.com/FilmSnajdra Instagramu www.instagram.com/film_snajdr/.
02.08.2021

NA ROCK FOR PEOPLE HOPE SE ODEHRAJE CELOSVĚTOVÁ PREMIÉRA: INOVATIVNÍ STAGE BUDE DÍKY ČESKÝM VÝVOJÁŘŮM POHÁNĚT VODÍK

Vůbec prvním festivalem na světě, který bude vodíkem pohánět jednu ze scén, se stane nadcházející Rock for People Hope. Postará se o to vodíkový generátor H2BASE. Za vývojem této čisté ekologické technologie stojí čeští inženýři ze společnosti DEVINN. Festival se v novém a přívětivějším areálu na letišti v Hradci Králové odehraje 13. - 14. srpna 2021.
26.07.2021

Kvartet Alfa Carlssona a Jiřího Kotači vyráží na letní turné po Česku a Slovensku

Mezinárodní jazzový kvartet nesoucí jména švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači ohlašuje letní část turné. Čtveřice tak navazuje na pandemií zrušené koncerty k vydání alba Journey. Soubor vystoupí poslední červencový a první srpnový víkend na celkem šesti zastávkách v Žilině, Letovicích, Brně, Rimavské Sobotě, Banské Bystrici a Písku.
20.07.2021

Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo z celého světa

Hudebníky a divadelníci z dvanácti zemí přivítá osmnáctý ročník multižánrového festivalu
Colour Meeting ve dnech 23. - 24. 2021 července v Poličce. Vystoupí Iva Bittová s Dunajem,
Monika Načeva & Zdivočelí koně, Květy, Hrubá hudba, Nauzea Orchestra, ale také
hvězdy world music jako Lina_Raül Refree, kteří představili portugalské fado v nových
souvislostech, zpěvačka a herečka Liraz nebo skotská dudačka Brìghde Chaimbeul s
doprovodem houslisty Aidana O’Rourke.

13.07.2021

Bold Gallery zve na Výlet s Alžbětou Skálovou, Zdeňkem Daňkem, Jakubem Sýkorou a dalšími

V Praze, 13. července 2021 – Holešovická Bold Gallery, která přes rok čeří vody pražského kulturního života, nyní přichází s první kolektivní výstavou. Pod názvem Výlet zve od zítřka na společnou prezentaci autorů mladé
a střední generace různého zaměření a rukopisu. Všechna díla však spojujetéma odkazující k cestě za poznáním iestetickému zážitku. „Výlety za poznáním nového jsou důležitou a obohacující aktivitou, stejně jako naše vnitřní cesty, na kterých nacházíme sami sebe. Rozliční autoři, kteří s námi připravili prázdninový Výlet pro naše návštěvníky, toto téma uchopili z mnoha různých pohledů,“ říká ředitel a majitel Bold Gallery Oldřich Hejtmánek a dodává:„zvláštní doba, kterou 
13.07.2021

UŽ VE STŘEDU VYPUKNE V OAM PRVNÍ LETNÍ SUPERSTŘEDA

Ostrava, 13. července 2021 -Ostravský Outlet Arena Moravia (OAM) pořádá ve středu dne
14. července oblíbenou nákupní akci SUPERSTŘEDU. Po celý tento den si mohou návštěvníci nakoupit outletové zboží a sezonní sortiment s výhodnou dodatečnou slevou.
 
13.07.2021

Ondřej Ruml, Laco Deczi, minus123minut nebo Matej Smutný zahrají v ulicích hlavního města na festivalu Praha žije hudbou

V Praze, 13. července – Tento pátek a sobotu rozehraje ulice, náměstí, parky i další místa hlavního města multižánrový festival Praha žije hudbou. Nabídne na 250 koncertů hudebníků nejrůznějších žánrů od popu přes rock, jazz, rap, beatbox, elektroniku až po vážnou hudbu, ale také řadu divadelních představení nebo slam poetry. No dvoudenním festivalu pod heslem “Umění patří do ulic” vystoupí netradičně bez velkých pódií přímo na ulici například jazzový trumpetista Laco Deczi s ansámblem Celula New York, zpěvák Ondřej Ruml, multižánroví minus123minut, folk-popový písničkář Voxel, multiinstrumentalistka balancující mezi folkem, jazzem a elektronikou Bára Zmeková nebo mistři beatboxuEndru a Tiny Beat. Někteří se tak vrátí ke svým začátkům, jiní si vyzkoušejí hraní na ulici poprvé. Své bohaté zkušenosti s buskingem v ulicích měst mají například slovenskávycházející hvězda Matej Smutný, který u nás úspěšně bodoval v hitparádě Evropy 2, zpěvačka Aiko, jejíž plakát oslňoval nedávno Newyorčany na Times Square, ale i dvojice 20 minutes, písničkářky Johni a MarleyWildthing nebo kapela Brass Avenue.Program z oblasti vážné hudby vzniká i letos ve spolupráci s festivalem Pražské jaro. 
13.07.2021

Královna soulu opět vystoupí před diváky, nyní však na filmovém plátně

Praha, 13. července 2021 Její hlas je nezapomenutelný, stala se první ženou uvedenou do Rokenrolové síňe slávy (Rock and Roll Hall of Fame), je držitelkou 18 cen Grammy a nyní do kin míří film o jejím životním příběhu. Film Respect mapuje cestu hudební ikony, zpěvačky, skladatelky

a pianistky Arethy Franklin od jejích počátků, kdy jako malá zpívala v kostelním sboru,
až k jejím největším úspěchům, díky kterým se zařadila mezi největší světové legendy.
29.06.2021

Mladoboleslavské Dny zdraví se zaměří na prevenci i osvětu

29. 6. 2021 Mladá Boleslav:Dny zdraví jsou dnes již tradiční akcí zaměřenou na podporu zdravého životního stylu a prevenci vzniku závažných onemocnění. V Mladé Boleslavi se letos budou konat 30. června 2021 a v průběhu září 2021 v Obchodním centru Bondy. Součástí akce, kterou organizuje Nadační fond ŠKODA AUTO, budou odborná vyšetření a konzultace prováděné zdarma, workshopy i soutěže.


29.06.2021

Přehlídka německy mluvených filmů DAS SOMMERKINO míří na plátna letních kin

V Praze29. června 2021–Pod značkou DAS SOMMERKINO nabídnou letní kina od 30. června do 7. zářív Praze, Brně a Hradci Králové úspěšné filmyz Německa, Rakouska a Švýcarska. Sedmý ročník festivalu DAS SOMMERKINO v průběhu léta láká na patnáct snímků,které slavily úspěch na minulých ročnících sesterského festivalu DAS FILMFEST a získaly řadu mezinárodních prestižních ocenění. Filmy, které diváci v kinech uvidí, nabídnou pohledy vážné i humorné na zapeklitosti lidských vztahů i vliv historických souvislostí na lidské životy. Ať již ve zpracování legendárních tvůrcůnedávné či vzdálenější historie, tak v nejnovější filmové produkci německojazyčných tvůrců.
28.06.2021

Kapela Nebe feat. Katarína Knechtová spustili Planý poplach a vydávají novou desku

28. června 2021 Je to skoro rok, co kapela Nebe vydala hit jménem Stella ve spolupráci s Přemkem Forejtem. Píseň trhala rekordy v přehrávání na YouTube. Nyní tato kapela do světa vypouští nejen česko-slovenský duet se zpěvačkou Katarínou Knechtovou, ale zároveň celé EP, na němž fanoušci naleznou dosud jejichsnad nejsilnější písně.K nové písni nazvané Planý poplach vznikl i videoklip, jehož děj se odehrává na liduprázdném letišti v Mošnově a v Leteckém muzeum v Kunovicích. A právě tato atmosféra se odráží i ve vizuálním provedení coveru nového EP s názvem Než v tom zůstaneme sami.
28.06.2021

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu 2021 se vrátí do Strašnic již v září

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se vrací do prostor Nové strašnické školy v Praze, v letošním roce již ve dnech 9. - 26. září.

Na návštěvníky 26. ročníku čeká výstava současného umění, divadlo, workshopy, festivalová škola arts managementu, diskuze, představení pro děti, soubory z České republiky i zahraničí a mnoho dalšího.
24.06.2021

Festival Praha žije hudbou v červenci rozehraje pražské ulice a náměstí

V Praze, 24. června – Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa prázdninové Prahy budou 16. a 17. července patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům. Po dlouhé měsíce ztichlé město se tak díky 6. ročníku festivalu Praha žije hudbou naplno otevře pouličnímu umění v nejrůznějších formách. Do dvoudenního programu pod heslem “Umění patří do ulic” se zapojí celá řada profesionálních umělců. Někteří se tak vrátí ke svým začátkům, jiní si vyzkoušejí hraní na ulici poprvé. Společně však podpoří stovku buskerů, tedy pouliční umělce, kterým je festival věnován zejména. V pražských ulicích vystoupí například muzikanti Laco Déczi, Ondřej Ruml, Voxel, Bára Zmeková, Aiko, En.Dru, Stříbrný Rafael nebo Brass Avenue.Mezi performery se objeví držitel ceny Thálie Jakub Gottwald se svým projektem UR-fascism, slamer Anatol Svahilec, Jan Bárta a jeho pohybové představení Pitch nebo artisté ze Cirqueonu.
24.06.2021

SPOLEK ŠVIHÁK ZVE NA KULTURNÍ LÉTO V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

Na koncerty, literární festival, divadelní představení, přednášky, hudební festivalMoody Moon Noize a množství dalších aktivit zve spolek Švihák do Mariánských Lázní. Program bude probíhat od července do září v prostorech Kolonády Ferdinandova pramene a Lesního mlýna.


23.06.2021

Francouzský trh letos opět přinese „joie de vivre“ na pražskou Kampu

 

Oblíbené každoroční francouzské slavnosti se představí v květinovém hávu, chybět nebude francouzská hudba a delikatesy

Praha, 23. června 2021 – Tradiční Francouzský trh na pražské Kampě patří mezi oblíbené letní akce v hlavním městě, návštěvníkům každoročně nabízí řadu nejen gastronomických zážitků. Tento rok se trh koná od 13. do 18. července a bude inspirován typickýmkvětinovým trhem z francouzských měst tzv.„marché aux fleurs‟, představí také řadu francouzských lahůdek, nápojů, ale i hudbu. Návštěvníci se tak mohou těšit na ochutnávku Pařížepřímo v Praze.
18.06.2021

ROCK FOR PEOPLE HOPE 13. - 14. 8. 2021

Rock for People bude! Dvoudenní festival Rock for People Hope proběhne ve dnech 13. - 14. srpna 2021 v areálu královéhradeckého Festivalparku a to hned na třech stagích.

Na Rock for People se vrací švédská rocková legenda The Hives, dorazí italský objev roku a vítěz Eurovision Song Contest Måneskin, post hardcorová formace Imminence, německá indie rocková pětka Leoniden, marseillský metalcore Landmvrks a australské elektro-industriální duo Skynd. Z Francie přijedou také rockeři Halflives, z Německa se do Festivalparku chystají metalcorové projekty GHØSTKID a Venues.
17.06.2021

Čechomor nazval své letní turné 33 radostí života a všechno bude 33!

Je to tak skupina letos slaví 33 let od založení, což znamená jediné. Bude se slavit ve znamení čísla 33. Diváci se mohou těšit na neobvykle dlouhý playlist, protože uslyší 33 písniček! Na turné vystoupí předkapela, která zahraje právě 33 minut, na baru bude na fanoušky čekat pivo 33… a hlavně celé Čechomor Kooperativa Tour bude plné radosti nejenom z toho, že se po delší době můžeme všichni sejít a užít si živou muziku, ale také proto, že nejnovější deska, kterou Čechomor vydal na podzim, se jmenuje právě Radosti života. Fanoušci budou mít možnost slyšet nejnovější hity poprvé živě a bude to stát za to!
16.06.2021

Zakladatel cellofolku Pavel Čadek vydává své druhé album 20-30

Brněnský písničkář Pavel Čadek vystudoval klasickou hru na violoncello, ale později ho začal používat novým způsobem – jako doprovod jeho písní ve stylu Jarka Nohavici.  A právě díky tomu se stal zakladatelem nového hudebního žánru „cellofolk“. Pavlův jedinečný styl si našel spoustu fanoušků, jeho písničky mají na YouTube miliony zhlédnutí a nyní vydává své druhé album s názvem 20-30, kde jsou shrnuty veškeré životní pocity a myšlenky muže v tomto věku. Album vychází i jako vinylová průhledná modrá deska, jejíž křest proběhne v rámci koncertu v Praze i v Brně.  


16.06.2021

Královéhradecký Festival park zve na Léto v parku

Na koncerty i další kulturní vyžití v rámci série Léto v parku zve od července do září Festivalpark v Hradci Králové, areál otevřený všem obyvatelům Královéhradeckého kraje a díky možnosti parkování a kempování, také návštěvníkům z celé republiky.

Mezi první ohlášené akce patří 4. 7. punkeři Horkýže Slíže, 10. 7. energetičtí Tata Bojs s aktuálním albem Jedna nula, rapové legendy PSH 16. 7., na legendární Mňágu a Žďorp se těšte 30. 7., 6. 8. rozezní Festivalpark nekompromisní Vanessa a 3. 9. Jelen. Program bude postupně doplňován.
11.06.2021

Novocirkusoví Losers uvedou v pondělí v premiéře show Konkurz, pestrou jak vylhaný životopis

V Praze 11.června 2021 – Novocirkusoví Losers Cirque Company zvou na novou akrobatickou show Konkurz. Tentokrát si v inscenaci, jejíž průběh ovlivní sami diváci, vzali na mušku soutěživost, posedlost vítězstvím i cenu, kterou je za úspěch člověk ochoten zaplatit. Show, pestrou jak vylhaný životopis, poprvé uvedou 14. června v Divadle Bravo!, aby se pak na letní sezónu přesunula do Anežského kláštera, kam mohou diváci zavítat hned 15., 22. nebo 23. června. Režisérem Konkurzu je Petr Horníček, který je spolu s Matějem Randárem i autoremscénáře. Choreografie je dílem Tomáše Pražáka. O hudební doprovod se postaral kytarista a skladatel Kirill Yakovlev.    

Strana:
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>