Strana:
<< < 1 2 3 4 > >>

09.03.2021

Zrušte diskriminaci, vyzývají vládu organizátoři farmářských trhů

PRAHA, 8. BŘEZNA 2021 – Uplynul rok od vyhlášení prvního nouzového stavu. Zatímco během všech opatření mohly mít obchody s potravinami otevřeno, u farmářských trhů tomu tak nebylo. Aktuálně je jejich provoz zakázán. Organizátoři ale volají po zrušení diskriminace. Podle nich i hygieniků je totiž nákup potravin venku mnohem méně rizikovým než v klimatizovaných hypermarketech. Navíc v sousedních zemích jsou farmářské trhy v takřka běžném provozu.
09.03.2021

Kaňon Vltavy u Sedlce získá vyšší ochranu. Přírodní památka Zámky se rozšíří

Praha, 9. března 2021- Rada hl. m. Prahy dnes schválila rozšíření přírodní památky Zámky. Toto území Kaňonu Vltavy u Sedlce, které je evropsky významnou lokalitou, tak bude možné nyní důsledněji chránit. 
12.01.2021

GLADIATOR RACE 2021

Tisková zpráva SPORTVISIO a GLADIATOR RACE v roce 2021

Sportovním kláním nebyl rok 2020 příliš nakloněn, ale v roce 2021 doufají všichni, i organizátoři sportovních akcí v lepší vývoj.

 Sportvisio – pořadatel běžeckých akcí a závodů Gladiator Race však má s omezeními a opatřeními, které komplikují pořádání hromadných sportovních akcí pro širokou veřejnost bohaté zkušenosti.

 Tato organizace jako první v ČR uspořádala závod pro veřejnost ihned po uvolnění restrikcí z jara 2020 a při dodržení všech nařízení vlády se jí podařilo uspořádat více než 20 závodních dní do konce roku 2020.

 

 V letošním roce vyráží tento tým do boje po gladiátorsku. Věří, že zdravý pohyb na čerstvém vzduchu za dodržování všech hygienických opatření je nejlepší prevence proti nemocem. Snaží se pomáhat nejen tím, že připravuje akce na vzduchu a motivuje tak společnost ke zdravému pohybu, ale snaží se i podporovat děti s Downovým syndromem.
11.01.2021

Nábřeží pod Letenskými sady bude zdobit poezie Anny Beaty Háblové

V Praze 11. ledna 2021 - První výstavou nového roku pokračuje galerie Artwall, která se nachází na nábřežíKpt. Jaroše a Edvarda Beneše v Praze, ve sledováníenvironmentálních témat. Tentokrát se však diváci i kolemjdoucí od 19. ledna místo s výtvarnými díly setkají s experimentální poezií. Básnířka, slamerka, architektkaa urbanistka Anna Beata Háblová pro galerii pod širým nebemArtwallpřipravilasoubor krátkých básní pojednávajících o klimatické změně,devastaci a vysychání krajiny, odlesňování, ale i nedávné ekologické katastrofě na řece Bečvě. 


08.01.2021

Pozvánka: vyhlášení nominací pro 28. ročník výročních cen ČFTA ČESKÝ LEV

Dovolujeme si Vás pozvat ke sledování online tiskové konference u
příležitosti vyhlášení nominací pro 28. ročník výročních cen České filmové a
televizní akademie ČESKÝ LEV, která se uskuteční 18. ledna v 11.00 hod. v
přímém přenosu na ČT24 a www.ct24.cz <http://www.ct24.cz>  z CAMPu (Centrum
architektury a městského plánování).
06.01.2021

Pražské náplavky budou mít svoji turistickou známku

Praha, 6. ledna 2021 - Obdobně jako nejoblíbenější cíle výletníků v Česku budou mít pražské náplavky u Rašínova a Hořejšího nábřeží svoji vlastní turistickou známku. Od nového roku ji budou prodávat převozníci mezi Smíchovem a Vyšehradem.
08.12.2020

V Lysolajích proměnili zanedbávané brownfieldy v zelenou zónu s fotbalovým hřištěm. První krok širšího záměru, zní z radnice

Praha, 8. prosince 2020 - Lysolajští se konečně dočkali vlastního fotbalového stadionu. Úřadu městské části se totiž po zdlouhavých peripetiích podařilo letos v září dokončit rozsáhlý projekt sportovního areálu umístěného nad zahrádkářskou kolonií Zavážky. Tento příklad dobré praxe v samosprávě názorně ukazuje, jak lze využít zanedbané pozemky ve prospěch obce. Nejenže tak radnice uleví finanční situaci svého fotbalového mančaftu, zároveň poskytne příležitosti k volnočasovému i sportovnímu vyžití všech občanů. To v budoucnu bezpochyby ocení především obyvatelé plánovaného obytného komplexu Zátiší Lysolaje. 
01.12.2020

Tanečník ze StarDance Michael Petr vydává nový singl

Zpěvák a tanečník Michael Petr, kterého mohou Češi znát také z taneční soutěže StarDance II, kde se proslavil jako taneční partner Lenky Filipové, přichází se svou novou písní s názvem Dopis. Anglická verze nového singlu je pojmenovaná The Letter. K obou verzím písní jsou natočené videoklipy, které se natáčely v Portlandu ve státě Oregon. 
01.12.2020

GLADIATOR RACE se uskuteční již 5. a 6.12. 2020!

S rozvolněním protiepidemiologických opatření jásají především sportovci, kteří se mohou již od soboty 5.12. těšit na další závod ze série GLADIATOR RACE, což je závod terénem s překážkami.


30.10.2020

Pražská čtvrť Karlín má nové veřejné osvětlení. Přibyla i enviromentální stanice

Praha, 29. října 2020–Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) pokračuje v oblasti Karlína v modernizaci veřejného osvětlení (VO). Karlínské náměstí a přilehlé ulice dostaly v průběhu letošního léta 59 nových stožárů VO, 91 LED svítidel a kompletní chytrý rozvaděč VO - zapínací místo.
26.10.2020

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí letos v obvyklé podobě nebudou, ozdobí jej pouze strom

Praha, 26. října 2020 - Největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos ve svém obvyklé podobě konat nebudou. Hlavní město Praha se na tom domluvilo s organizátorem trhů, společností Taiko, a.s. Rozhodnutí vyplynulo z aktuální situace související s pandemií COVID-19. Vánoční atmosféru bude v srdci Staroměstského náměstí připomínat pouze strom, který letos organizátoři přivezou ze středních Čech.
19.10.2020

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE VYDÁVÁ SVŮJ SOUNDTRACK!

Hudba je jednou z nosných částí úspěšného filmu. To se potvrdilo i u nové české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase režiséra Petra Kubíka, která sklízela úspěchy od premiéry 17. 9. 2020 až po opětovné zavření kin. Autorem hudby je současně i spoluscenárista filmu Lukáš Daniel Pařík, úspěšný autor, který před pár lety vstoupil na hudební scénu vlastním symfonicko-rockovým muzikálem. Stejně jako u celé řady dalších členů realizačního týmu byla Princezna zakletá v čase jeho debutem v oblasti celovečerního filmu.17.09.2020

V Ostravě proběhne konference zaměřená na možnosti neurorehabilitace mozku v době koronavirové

PRAHA, 17. ZÁŘÍ 2020 – Moravskoslezské inovační centrum bude 1. a 2. října hostit už třetí ročník České konference neurokognitivní rehabilitace. Připraveny jsou přednášky i workshopy. Novinkou letošního ročníku je přednáška pro veřejnostv rámci doprovodného programu Akademievěd a VŠB-TUO – Týdne inovací. Vstupné na ni bude zdarma.
10.09.2020

Losers Cirque Company otevírá nové Divadlo BRAVO! pestrým zdarma přístupným programem

V Praze,9.září 2020 –Tuto neděli 13. září proběhne dlouho očekávané slavnostní otevření a předání Divadla BRAVO!do rukou předního novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Pro první návštěvníky nové scény v dřívějším Branickém divadle je připraven na celé odpoledne zdarma přístupný pestrý program pro celou rodinu, který nabídne nový cirkus, divadlo i hudbu.Ve 14 hodin zahájí slavnostní program pohádka Superkluk souboru Damúza, následovat budouukázkyze dvouoceňovaných představení Losers Cirque CompanyKolaps a The Loser(s).  Jak se hraje na pusu ukáže výtečný beatboxer EnDru a tečkou za celým programem udělá kapelaJosephine And The Band. Zájemci mohou nahlédnout i do útrob divadla během komentované prohlídky. Součástí nedělního programu bude odtajnění kompletního programudivadla nového cirkusu a pantomimy na podzim 2020, představení plánů na další renovaci prostoru i beseda se zástupci městské části Prahy 4.


07.09.2020

Oblíbený festival Pivo na Náplavce: mění se název, termín i místo konání

PRAHA, 20. SRPNA 2020 – Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival měl letos proběhnout v červnu na Rašínově nábřeží. Koronavirová krize ale konání devátého ročníku festivalu, na který každoročně dorazí tisíce lidí, znemožnila. Organizátoři akci přesunuli na 11. a 12. září. Kromě termínu se mění i místo konání a název dvoudenního festivalu.
31.08.2020

Festival SCULPTURE LINE dorazil do Benátek, je součástí umělecké přehlídky OPEN SPACE

V Praze 31. srpna – Sochařský projekt Sculpture line, který již šestým rokem představuje výtvarná díla ve veřejném prostoru a proměňuje jej tak v galerii pod širým nebem,se rozrůstá i za hranicemi. Nově byly v italských Benátkách nainstalovány dvě sochy, které jsou součástí mezinárodní výstavy OPEN SPACE.Přehlídku zajímavých instalací v exteriéru organizuje European Cultural Centre – Italy. Benátské zahrady Giardini della Marinaressa tak nově hlídá socha Strážce od Stefana Milkova a bronzová socha Lvice od Jaroslava Róny. „Jsem velmi rád, že můžeme být součástí mezinárodního projektu v Benátkách a představit naše dva přední umělce ve světě, o to více v dnešní komplikované době.“ říká ředitel festivalu Ondřej Škarka a dodává: „V době, kdy se podmínky pro cestování mění každou chvíli, tak můžeme propojit alespoň umělecký svět.“ V pátek odpoledne byla výstava OPEN SPACE slavnostně zahájena.
29.08.2020

Devátý ročník oblíbeného vinařského festivalu proběhne v září. Název zůstává, mění se místo

Celkem 39 stánků, z toho 23 vinařů především z Moravy, ale i Čech, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program – takový bude devátý ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne letos kvůli koronavirové krizi až ve druhé polovině září. 
07.08.2020

GLADIATOR RACE RUN 2020 Pardubice již po třetí

I přes to, že spousta sportovních i kulturních akcí byla pro letošní rok v ČR zrušená, Sportovní park Pardubice  a GLADIATOR RACE jsou připraveny tak, aby v rámci pravidel, která „svazují“ celou ČR nabídli návštěvníkům a závodníkům plnohodnotný zážitek a to v závodě, který se uskuteční 9.8. 2020! GLADIATOR RACE jako vůbec první série závodů po uvolnění restrikcí spojených COVID-19 uspořádala 1. závod hned 13.května! Od té doby to bylo více než 10 závodních dnů. Závodem v Pardubicích tak GLADIATOR RACE naskakuje zpět do kalendáře závodů, který byl vytvořen již v listopadu loňského roku. 


16.07.2020

KOVÁŘI HRADEC NAD MORAVICÍ 2020

 

Tímto Vás co nejsrdečněji zvou Kováři Moravskoslezského kraje, z.s. na letos již sedmý ročník KOVÁŘSKÝCH SONÁT, kde se během dvou dnů na pěti pracovištích prostřídá u kovadlin bezmála na sedm desítek kovářů, kteří předvedou svoji uměleckou kovářskou tvořivost a překvapí vykovanými exponáty na téma CESTA DO PRAVĚKU. Letošní novinkou bude navíc týmová práce na společném díle.
09.07.2020

Open air PechaKucha Night bude opět na Kolonádě Ferdinandova pramene

Další z večerů PechaKucha Night se v pátek 10. července vrací do Mariánských Lázní. Unikátní formát prezentací 20x20 vteřin se koná už po třiadvacáté. Na Kolonádě Ferdinandova pramene vystoupí po setmění výtvarník Matyáš Chochola, violoncellistka Terezie Vodička Kovalová nebo šéfredaktor časopisu Fullmoon Michal Pařízek. 

Strana:
<< < 1 2 3 4 > >>