Strana:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

14.10.2021

RADEK PILAŘ 90- GALERIE VILLA PELLÉ 20. 10. 2021 — 20. 2. 2022

14.10.2021 Villa Pellé chystá velkou retrospektivu k nedožitým devadesátinám Radka Pilaře. Galerie Villa Pellé připravuje na podzim retrospektivní výstavu Radek Pilař 90, která představí známá i neznámá díla výtvarníka, ilustrátora a průkopníka multimediální tvorby Radka Pilaře. Dílo tvůrce postaviček, provázejících dětství několika generací, tedy Večerníčka, Rumcajse, Manky a Cipíska, ovládne svojí pestrostí a mnohovrstevnatostírenomovanou bubenečskou galerii od 20. října 2021 až do 20. února 2022. Expozice ukáže i dosud neznámá díla z autorovy volné tvorby, která nebyla nikdy vystavena.
14.10.2021

Bold Gallery se společně s Radkou Bodzewicz připojuje k Signal festivalu originálním multimediálním projektem

V Praze 13.října 2021–Projekt kombinující malbu, videoprojekci i virtuální realitu připravila pod názvem Na Hraně intermediální umělkyně Radka Bodzewicz pro svoji domovskou Bold Galleryu příležitosti Signal Festivalu. Návštěvníci setak od dnešního dne poprvémohou díky virtuální realitě stát součástí obrazu a nechat se unést hrou světel, barev a nových technologií, a naplno se takponořit do vizuálního zážitku.Fascinující, leč srozumitelnou malbu, jejíž inspiraci můžeme najít v hluboké historii, unikátním způsobem dotváří nejmodernější technologie, pracující se světlem a virtuální realitou. Návštěvníci Bold Gallery budou mít dispozici VR brýle, díky nimž se jim otevře okno do úchvatného světa autorčiny fantazie. „Obraz na plátně je pro mě stále důležitý, stejně tak jako modelování v ruce. Tvorba ve virtuální realitě a pomocí digitálních technologií pro mě odkrývá nové možnosti a inspirace ale každý výtvarník je samozřejmě jiný, já digitální media ráda sleduji, ráda objevuji nové možnosti,“ vysvětluje Radka Bodzewicz.
30.09.2021

ZAČÍNÁ FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA, ZAMÍŘÍ DO SEDMNÁCTI MĚST

30.9.2021- 30. září startuje festival Film a architektura přinášející do sedmnácti měst dvě desítky tuzemských a mezinárodních celovečerních a krátkých filmů, debaty s tvůrci a odborníky i taneční performance prestižního souboru 420PEOPLE. Jubilejní desátý festivalový ročník trvá do 4. října, míří do Brna, Břeclavi, Hodonína, Jeseníku, Karlových Varů, Liberce, Mikulova, Nymburka, Olomouce, Ostravy, Plzně, Prahy, Řevnic, Vratislavic nad Nisou, Vsetína, Zlína i slovenských Piešťan.
30.09.2021

Autor komiksů JAZ míří do Villy Pellé. Bere si na mušku volby i Pátečníky

29.9.2021 Jen pouhých deset dní od 1. do 10. října bude ve Ville Pellé trvat výstava Kabel Čapeg& Horory s TGMoblíbeného autora Opráskůsčeskíhistorije. Výstava s podtitulem Divná výstava do divné doby má na mušce blížící se volby, Pátečníky i předvolební hovory TGM s Karlem Čapkem.Společně s JAZem tak můžeme hledat odpovědi na zásadní otázky jako: Co probírá hlava státu s intelektuální elitou republiky? Co z toho všeho vzejde? A jak ničivý účinek má vlastně náprsní kapsa smokingu plná krakatitu?


30.09.2021

Rok a půl trvající čekání fanoušků agenta 007 skončilo!

29. září 2021 Od původního termínu premiéry, který odsunula pandemie koronaviru, uplynulo více než rok a půl. Teď se ale všichni fanoušci JameseBonda konečně dočkali v pořadí již dvacátého pátého filmu. Očekávaný snímek Není čas zamřít si svou slavnostní premiéru odbyl za účasti českých celebrit v pražském kině IMAX na minutu přesně ve stejnou dobu jako v Londýně.
29.09.2021

Zámek v Kosmonosech rozzáří festival světla

Mladá Boleslav, 29. 9. 2021: Zámek v Kosmonosech se v sobotu 2. října na několik hodin převleče do nového, zářivého kabátu. Společně s přilehlým parkem se stane centrem premiérového ročníku festivalu světla Maják. 
23.09.2021

Pozvánka: Největší koncert v Pokáčovo kariéře se blíží. Všichni si zapište do diáře: 20. ledna 2022 v O2 areně

23.9.2021 Textař a písničkář Jan Pokorný, známý jako Pokáč, se rozhodl uspořádat svůj doposud největší koncert, a to rovnou v O2 areně, která je pro české hudebníky nejvyšší příčkou na domácí scéně. Splní si tak svůj cílz doby, kdy v pokojíku začínal psát první písničky a hlavu měl plnou vlasů a snů. Koncert se uskuteční 20. ledna 2022.
23.09.2021

Vladivojna La Chia: Tam v hluboké tmě tepe a září

23.9.2021 Vladivojna La Chia, zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice, vydává 23. září již páté autorské sólové album Tam v hluboké tmě tepe a září.

Písně vznikaly v domácím studiu Mrtvola Vladivojny La Chia a ve středověkém sklepení Domu U Kamenného zvonu. Atmosféra vzniku se odráží v náladě šestice skladeb, kde hraje značnou roli světlo, tma, erotika a podprahový mysticismus.
21.09.2021

FILMY, PANELOVÉ DISKUZE I TANEČNÍ PERFORMANCE NABÍDNE LETOŠNÍ FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA

20.9.2021 Pět dnů, dvacet mezinárodních a tuzemských snímků, diskuze s režiséry a odborníky nebo taneční performance. Festival Film a architektura zavítá ve dnech 30. září – 4. října do sedmnácti měst. Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury nejen coby pojítka lidí, míst a kultur, ale také uměleckých a společenských disciplín.


21.09.2021

UŽ TENTO TÝDEN! Jubilejní ročník festivalu růžových vín: 20 vinařů přiveze do Prahy 2,5 tisíce lahví oblíbeného rosé

PRAHA, 20. ZÁŘÍ 2021 – Celkem 25 stánků, z toho 20 vinařů především z Moravy, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program – takový bude desátý ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne stejně jako loni až začátkem podzimu 25. září. 
15.09.2021

Festival 4+4 dny v pohybu nabízí koncerty i DJ

15.9.2021 Až do 26. září probíhá v dlouho opuštěné budově Nové strašnické školy v Praze festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu. Kromě výstavy, divadelních představení a performance nabízí takéhudební program zdarma.
15.09.2021

FabLab Mladá Boleslav – otevřená dílna v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, 15. 9. 2021: V mladoboleslavské Pluhárně se od 20. září na týden otevře prostor tzv. FabLabu, tedy moderní dílny pro školáky, studenty i profesionály a startupisty. Zkušební provoz FabLabu nabídne každý den jeden zajímavý workshop a prostor pro volné tvoření. Na programu jsou také přednášky s odborníky na téma 3D tisku či umělé inteligence.
15.09.2021

Festival Struny dětem zahraje v sobotu na jazzovou notu

V Praze, 15.září 2021 – Rodinný festival Struny dětem vzdá tuto sobotu 18. září pražského DOXu poctu ikoněamerické hudby 20. století DukeEllingtonovi. Koncertjazzového big bandu JAZZ DOCK ORCHESTRA složeného z předních jazzových hráčů bude nejen dobrodružnou výpravou k jazzovým kořenům, ale odhalí mnohé souvislosti populární hudby a připomene atmosféru Mekky jazzu New Yorku 50. let minulého století. A to vstřícnou formou pro rodinné publikum. 
15.09.2021

Farmáři budou mít konferenci. Řešit budou bezobalový prodej i absenci podpory politiků

PRAHA, 15. ZÁŘÍ 2021 – Proč je pořádání farmářských trhů ve městech důležité? Jak se trhy organizují? Kdo ručí za kvalitu prodávaných produktů? Jak trhy udržet v provozu během pandemie? Na tyto a další otázky odpoví Česko-německá konference. Ta proběhne 15. října v Praze 7 v prostorách Vnitroblocku.


09.09.2021

Začíná festival současného umění 4+4 dny v pohybu 2021

9.9.2021 Šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu startuje 9. září vernisáží současného umění, performance, hudbou i programem pro děti. V budově Nové strašnické školy v Praze 10 a ve vršovickém Vzletu bude festival probíhat až do 26. září.
08.09.2021

Říjnový festival Den architektury nabízí na 300 akcí v osmi desítkách měst a obcí

V Praze8. září 2021 – Po stopách architektaJana Kotěry, po nádražních budovách i zaniklých tratích, do krovů i do podzemí, po historických skvostech i moderní a současné architektuře. Cesty festivalu Den architektury vedou nejrůznějšími směry, ale vždy se stejným cílem: upozorňovat na kvalitní architekturu a představovat ji v širších souvislostech. Od 1. do 7. října festival láká na 300 akcí v osmi desítkách měst a obcí v České republice i na Slovensku. Bohatý a zdarma přístupný program nabízí na výběr z exkurzí do běžně nepřístupných budov, procházek, cyklovyjížděk, výletů vlakem či lodí s odborným výkladem, ale také z přednášek, filmových projekcí, výstav i workshopů. Na začátku října se pod heslem Hurá dovnitř! otevřou veřejnosti běžně nepřístupné budovy, například hotel Pupp, nové sídlo Fakulty humanitních studií, zimní stadion v Opavě, výzkumná základna Archeologického ústavu Akademie věd ČR, chátrající Vila Fiala v Blatné či brněnský velodrom a desítky dalších.
08.09.2021

V pondělí ožijí Zpěvomatem nejen pražské ulice,letos se připojí také pěvecké sbory z celého Česka

Praha, dne8. září 2021 – Tradiční akce Zpěvomat, při níž skupiny zpěváků pod vedením lektorů zpívají na přání v ulicích a na náměstích Prahy, se odehraje v pondělí 13. září. Osmý ročník rozezpívá Tylovo, Karlovo, Jungmannovo náměstí, Anděl a náměstí Republiky. Skupinky zpěváků budou letos zpívat pod vedením jazzmanek Marty Kloučkové a Petry Ernyei, herce a skladatele Jana Matáska, herečky a muzikantky Gabriely Vermelho i zpěvačky a skladatelky Ridiny Ahmedové. Letos se doZpěvomatu zapojí i Unie českých pěveckých sborů a sborový zpěvrozezní kromě Prahy ulice a další místa ve veřejném prostoru v dalších dvanácti městechnapříč Českou republikou. Sbory zazpívají na přání také v Brně, Ostravě, Novém Jičíně, Plzni, Mariánských Lázních, Sušici, Českém Těšíně, Pelhřimově, Frenštátě pod Radhoštěm, Břidličné, Sezemicích a v Jílovém u Děčína.
07.09.2021

Karlovo náměstí ve čtvrtek ovládne jazz; vystoupí PorticoQuartet, Alex Gough nebo CotatchaOrchestra

V Praze 7. září 2021- Festival Mladí ladí jazz vysekne ve čtvrtek 9. září poctu jazzu Open Air koncertem na pražském Karlově náměstí. Zdarma přístupný program bude nejen oslavou jazzu, ale veškeré hudby, která má v sobě radost, tvořivost, energii a nápaditost. Do Prahy zamíří hvězdní britští PorticoQuartet či irská hvězda inteligentního hip hopu Alex Gough, dále vystoupí Kateřina Steinerová & Her Swing Boys, česko-slovensko-americký projekt Zorba Že Ja Buddha nebo big band CotatchaOrchestra. Přímý přenos z koncertu nabídne ve svém vysílání stanice Český rozhlas Vltava a bude streamován na facebookovém profilu Mladí ladí jazz i stanice Vltava.


02.09.2021

Mladí ladí dětem lákají na program s hvězdným jazzmanem Oranem Etkinem

V Praze 2. září 2021 - Mít za učitele hudby držitele Ceny Grammy? Proč ne! Festival Mladí ladí dětem v příštích týdnech nabízí v Praze, Brně a České Kamenici sérii interaktivních koncertů pro děti s předním americkým jazzmanem a držitelem prestižní ceny Grammy OranemEtkinem. Oran ve své hudbě čerpá inspiraci v různých koutech světa, což se odráží na jeho tvorbě i samotném přístupu k hudbě. Díky netradiční vzdělávací hudební metodě OranaEtkina pojmenované Timbalooloo si děti hravě osvojují základy hudební teorie i praxe.  Ale hlavně ztrácejí zábrany a naučí se vnímat hudbu skrze vlastní fantazii. Pomocí zábavných her, příběhů a písní OranEtkin ukazuje, že hudba je radost a každý je ve své podstatě muzikantem. Děti se samozřejmě do koncertů aktivně zapojují, aniž by museli umět hrát na jakýkoliv hudební nástroj. První koncert pro děti proběhne 3. září v rámci festivalu Kamenice, následně 6. září v Brně v BuranTeatr a 10. září se uskuteční koncert v Praze v prostoru Jatka78. 
31.08.2021

něco něco: Útržky (Divnosti, 2021)

31.8.2021 Pražská písničkářsky-elektronická dvojiceněco něco vydává 31. 8. 2021 druhé řadové album s názvem Útržky.

Osmipísňové Útržky jsou poskládané z témat, která se nejen v poslední době dotýkají mnohých z nás. V českých textech zaznívají pocity vděčnosti, porozumění i nedorozumění plynoucí z komunikace s okolím, útěky z města do míst, kde by nám mohlo být lépe, i stavy, kdy vás vysává vlastní život.

Strana:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>