Novinky v kultuře

13.05.2023

Pojďte na Pivovarskou čtvrtku a vychutnejte si Jeseníky

V Hanušovicích, 11. května 2023 Pivovarská čtvrtka je ojedinělou turistickou akcí, kterou pravidelně pořádá pivovar Holba. Minulý rok se jí zúčastnilo rekordních 3 080 nadšenců! Letošní 23. ročník se koná 20. května a začíná se v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách či Velkých Losinách mezi 8:00 a 10:30.

Zveme všechny příznivce turistiky a Ryzího piva z hor na neopakovatelnou akci roku. Poznejte Jeseníky, jejich nejkrásnější místa a užijte si třetí květnovou neděli v přírodě. „Trasu na Pivovarské čtvrtce si výletníci mohou zvolit podle náročnosti, místa startu nebo podle toho, co konkrétně chtějí vidět. Na výběr je 6 tras v délce 10 až 22 km a zvládnou je malí, velcí, pejsci, babičky i dědečkové,“ říká Lenka Kadlecová, brand manager pivovaru HOLBA a dodává:„Jeseníky jsou překrásné hory a my jsme hrdí, že naše pivo už bezmála 150 let vaříme právě tady, obklopeni nekonečnými lesy, loukami a horskými potoky. I proto se naše pivo právem nazývá Ryzí pivo z hor.“

 

Letošní pochod končí na nádvoří pivovaru, kde každý účastník dostane občerstvení a dospělý výletník dárek v podobě malované pivní sklenice z limitované série. Motivy na sklenicích na sebe navazují, takže pravidelní turisté se můžou těšit na kompletní edici. Jako vždy bude na nádvoří pivovaru připravenádobře vychlazená Holba, hudba a zájemci si mohou užít prohlídku provozu pivovaru Holba s průvodcem.

 

V sobotu 20. května začínáme mezi 8:00-10:30. Registrujte se předem na https://pivovarskactvrtka.cz

 

Hanušovice, pivovar HOLBA – trasy 10 km, 12 km, 16 km, 22 km

Šumperk, Střední škola Řemesel, ul. Gen Krátkého – trasa 18 km

Králíky, Sportovní areál, ul. Moravská 647 – trasy 20 km, 21 km

Velké Losiny, ul. Komenského – trasy 18 km, 22 km

 

Popis všech tras najdete zde. Nechybí samozřejmě informace o jejich profilu (převýšení). Těšíme se na vás.

 

 

 

Společnost Pivovary CZ Group a.s. má v portfoliu pivovary značek Holba, Litovel a Zubr.  Pivovary patří mezi tradiční české výrobce piv působící především na Moravě. K výrobě piva používají kvalitní regionální suroviny a ve výrobě se využívá tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě. Roční výstav skupiny se dlouhodobě pohybuje okolo 700 tis. hl, přičemž téměř třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva společnosti Pivovary CZ Group a. s patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější oceňovaná piva v ČR. Každoročně se umisťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.


Pojďte na Pivovarskou čtvrtku a vychutnejte si Jeseníky


Další novinky v kultuře