Novinky v kultuře

05.05.2023

Expozice skláře Vladimíra Kopeckého rozjasňuje prostory soukromé kliniky na pražském Smíchově

4.5.2023 Projekt Vita Bene kliniky Health Plus, který propojuje medicínu s uměním, představil již svou sedmou výstavu, tentokrát s uměleckými díly od profesora Vladimíra Kopeckého. Expozice s názvem Šířku převálcuji, rovinu zahltím, výšku setnu je k dispozici do poloviny září pro širokou veřejnost a sběratele. Za poetickým názvem stojí vlastní autorova báseň, která odkazuje ke komplexnosti jeho uměleckých děl.

„Je pro nás velkou ctí představit nejnovější obrazy a unikátní skleněné artefakty pana profesora Vladimíra Kopeckého. Ve všech objektech kliniky Health Plus jsme se snažili uspořádat díla tak, aby z toho byla cítit energie a projasnila všechny naše prostory,” uvádí kurátorka Magdalena Schnitzerová.

 

Vystavované expozice byly kolektovány od různých zdrojů. Nejnovější obrazy, vázy, i skleněné objekty přímo od autora samotného. Série obrazů Linie, sloužila jako předloha výtvarné soutěže renomovaných umělců pro stavbu nových stanic metra D a jsou zapůjčena z Galerie Havelka Jitky Sochorové. Skleněné vázy vznikly na sklářském sympoziu v Novém Boru ve spolupráci se společností Lasvit. Díla autora Vladimíra Kopeckého jsou součástí nejprestižnějších světových sbírek. Přispěl rovněž na tři světové výstavy EXPO a v roce 1958 v Bruselu obdržel dokonce hlavní cenu. V roce 2021 byl také slavnostně uveden do Síně slávy IGS – Mezinárodního sklářského sympozia za své celoživotní dílo a přínos světovému sklu. Své zkušenosti předával mezi lety 1992–2008 i žákům na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kde byl vedoucí ateliéru skla a získal zde titul profesora.

 

„Výstava uměleckých děl pana Kopeckého by nebyla možná bez proaktivního přístupu ředitele kliniky Health Plus pana Oldřicha Šubrta, kterému všichni děkujeme za tuto příležitost. Dále za spolupráci děkujeme paní Evě Kroftové, Jitce Sochorové a společnosti Lasvit,” uzavírá kurátorka Magdalena Schnitzerová.

 

Všichni zájemci se mohou na výstavu přijít podívat a přesvědčit se sami o její jedinečnosti. Stačí se ohlásit na recepci v budovách kliniky Program Health Plus v Kartouzské ulici (3274/10, Budova F) a v historické Ringhofferově vile (Radlická 19/1) sídlící hned naproti, nebo se předem domluvit na soukromé komentované prohlídce s kurátorkou.

 

O Programu Health Plus

Program Health Plus je moderní soukromé zdravotnické zařízení, které poskytuje komplexní péči v ojedinělém prostředí. Program klientům nabízí široké spektrum zdravotních služeb ve všech klíčových medicínských oborech. Od cílené prevence přes odbornou ambulantní péči až po zajištění hospitalizací a rehabilitací. Lékařskou péči zajišťuje vynikající tým specialistů, který svým klientům nabízí především individuální přístup.

 

 

Kontakty pro komentované prohlídky a prodej uměleckých děl Magdalena Schnitzerová Galeristka Programu Health Plus E: magdalena.schnitzerova@gmail.com M: +420 723 000 596


Expozice skláře Vladimíra Kopeckého rozjasňuje prostory soukromé kliniky na pražském Smíchově


Další novinky v kultuře