Novinky v kultuře

11.04.2023

The Music Digest nabídne festivalový speciál věnovaný Brutal Assault

11.4.2023 Potravu pro uši i oči přináší každý měsíc The Music Digest, dvouhodinový hudební pořad. Vydejte se do Paláce Akropolis 14. června na speciál k letošnímu ročníku festivalu Brutal Assault. Aktuální výběr novinek, hudební historie a současnost, videoklipy a také osobní tipy nabídne publicista Dan Sywala (Muzikus, Full Moon, Český rozhlas Jazz, ČT art, Televize Seznam).

„Na Brutal Assault jezdím od roku 2011. Byl to poctivý křest ohněm, protože jsem tam vyrazil jako náhradník za kolegyni z magazínu Muzikus a měl pro magazín pořídit rozhovory s Tomasem Haakem z Meshuggah a Ihsahnem. Osobně oceňuji všechny žánry, které Brutal Assault zahrnuje, včetně poctivého thrash metalu nebo black metalu. Od dob, co poprvé přijeli islandští Sólstafir, mě upřímně nejvíc baví atmosféričtější a alternativnější věci. I proto jsme loni s kolegy pořídili video rozhovory s The Devil’s Trade nebo Shaam Larein, snažili jsme se podpořit nadějné formace. Tipy na poslechovce budou zahrnovat pár headlinerů typu Meshuggah, Moonspell nebo Zeal & Ardor a dojmy ze setkání s nimi. Zároveň chci dát i prostor méně známým kapelám typu Maybeshewill, Wiegedood nebo Crippled Black Phoenix. Zároveň, jako u každé poslechovky, jsou v programu i dvě „Volby Publika“, kde ocením tipy návštěvníků,“vzpomíná Sywala na Brutal Assault, který letos proběhne 9. - 12. srpna v Josefově.

 

Sywala působí aktuálně v týmu ČRo Jazz, ČT art, Full Moon, Harmonie a na svojí platformě Rock’n’Roll Journalist. V minulosti působil i na Televizi Seznam nebo jedenáct let v redakci magazínu Muzikus. Věnuje se především rozhovorům a mezi jeho nejznámější hosty patřili mimo jiné Adam Clayton (U2), Jason Newsted (ex-Metallica), Stewart Copeland (The Police), Richard Kruspe (Rammstein), Andrea Bocelli, Slash, Mike Shinoda (Linkin Park), Meshuggah, Gojira, Slayer, Motörhead, Paradise Lost, Chelsea Wolfe, Devin Townsend, Testament, Ihsahn, The Dillinger Escape Plan, Cult of Luna nebo Russian Circles.

 

18. dubna zve šestá edice The Music Digest v Paláci Akropolis na nejzajímavější hudební objevy prvního čtvrtletí roku, 2. května se můžete vydat na festivalový speciál Colours of Ostrava.Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut.

 

Vstupenky: goout.net/cs/the-music-digest/szxsqkv/

Fotografie ke stažení zde: https://bit.ly/TheMusicDigest

 

The Music Digest: Festival Special Brutal Assault, FB událost, 14. 6. 20:00: https://fb.me/e/13fXWJZSd

 

The Music Digest, FB událost, 18. 4. 21:00:  https://fb.me/e/2kneY1rHg

The Music Digest: Festival Special Colours of Ostrava, FB událost, 2. 5. 21:00: https://fb.me/e/3ppcO0KTU


The Music Digest nabídne festivalový speciál věnovaný  Brutal Assault


Další novinky v kultuře