Úvod  -> Divadlo ve Středočeském kraji  ->  Divadlo v Mladé Boleslavi

Prodavači snů- Mladá Boleslav

Akce již proběhla

18.04.2024

Akce již proběhla

Divadýlko na dlani, Dukelská 1093, Mladá Boleslav


Aktuální Divadlo v Mladé Boleslavi


Čt

Městské divadlo Mnichovo Hradiště, Masarykovo nám. 299, Mnichovo Hradiště (okres Mladá Boleslav)


100 Kč

aneb Všechno co jste chtěli vědět o Maryše a báli jste se Mrštíků zeptatJedno z nejznámějších dramat českého divadla po našem. Byl Vávra opravdu takový "lunt", že musel být otráven? Co vedlo bratry Mrštíky k tomu napsat právě Maryšu.

Čt

Divadýlko na dlani, Dukelská 1093, Mladá Boleslav (okres Mladá Boleslav)


70 Kč

aneb Klauniáda pro dva pány, cibuli, špek a fantazii66. reprízaV naší inscenci jsou použity motivy z povídek M. J. Saltykova-Ščedrina, A. P. Čechova a Karla Steigerwalda. Kam jsme došli můžete posoudit sami.Premiéra našeho "Knížete se odehrála 20. července roku 200...vícePopis kulturní akce Prodavači snů- Mladá Boleslav

aneb Ať žije Hollywood

Mluvíme-li o počátcích filmové tvorby, každému jistě vytanou na mysli dobře známá jména – bratři Lumièrové nebo Thomas Alva Edison. A zajisté oprávněně. Stejně jako v bitvách jsou známa především jména generálů a maršálů, a ne obyčejných vojáků, kteří v bitvách cedili krev a nakonec je vybojovali. A tak je to i s filmem. Naše divadelní představení se odehrává právě mezi těmito pěšáky bojujícími své bitvy na samém úsvitu kinematografie.

Ústřední postava, Motl Mendl, je židovský mládenec, který nechodí do templu, ale vyznává vlastní nové náboženství - film. Maurice Motgomery třímá v ruce sošku Oscara za celoživotní přínos filmu a vzpomíná na své kořeny. Motl má všechno před sebou a na nic se neohlíží. Maurice má život skoro za sebou a hrozně rád by se vrátil domů.


Další divadelní představení v Mladé Boleslavi
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Prodavači snů- Mladá Boleslav -Divadýlko na dlani, Dukelská 1093, Mladá Boleslav