Úvod  -> Koncerty ve Zlínském kraji  ->  Koncerty ve Zlíně

Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák/RAPSODIE V MODRÉM, WEST SIDE STORY/- Zlín

sobota

15.06.2024

19:00

Kongresové centrum Zlín Zlín

Cena:420,-

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák/RAPSODIE V MODRÉM, WEST SIDE STORY/- Zlín -Kongresové centrum Zlín Zlín koupit vstupenku na Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák/RAPSODIE V MODRÉM, WEST SIDE STORY/- Zlín -Kongresové centrum Zlín Zlín Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák/RAPSODIE V MODRÉM, WEST SIDE STORY/- Zlín

Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák

Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák

RAPSODIE V MODRÉM, WEST SIDE STORY

Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují vystoupí v Praze a Zlíně s jazzovými a muzikálovými melodiemi ve velkolepém aranžmá. Speciálním hostem bude mladý klavírní virtuos Matyáš Novák.

Diváci se spolu s Novoměstskou filharmonií (NoFi) vydají na cestu kolem světa. V duchu muzikálu West Side Story vyrazí z Portorika do Spojených států amerických.Do Francie nás zavede Bohuslav Martinů, který zde napsal Le Jazz. K prolínání východního a západního světa dojde v případě skladby Tahiti Trot. Ruský skladatel Dmitrij Šostakovič tak pojmenoval své orchestrální aranžmá skladby Tea for Two z amerického muzikálu No, No, Nanette. Fanoušky latinsko-amerických rytmů nadchnou temperamentní skladby Conga del Fuego Nuevo a Danzón No. 2 mexického skladatele Artura Márqueze.

Novoměstská filharmonie je osmdesátičlenný orchestr s bohatými zkušenostmi s vystupováním na tuzemských (Smetanova Litomyšl) i mezinárodních (Evropský hudební festival, Musica festa Florence) festivalech, ze kterých si pravidelně přiváží zlaté medaile i další ocenění.

Na svých koncertech kombinuje Novoměstská filharmonie klasickou hudbu s orchestrálními provedením skladeb z filmů a muzikálů. Ve svém domovském regionu pravidelně vyprodává koncerty a zápal jejich mladých hráčů nabíjí přítomné diváky pozitivní energií. Jako své poslání si orchestr zvolil předávat lásku (nejen) ke klasické hudbě.

Klavírista Matyáš Novák patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. V deseti letech

vystoupil poprvé s orchestrem, v devatenácti debutoval v Carnegie Hall, ve dvaceti se představil samostatným recitálem na festivalu Pražské jaro. O jeho zcela mimořádném hudebním talentu svědčí nejen množství cen na domácích a zahraničních soutěžích, ale i fakt, že ve svém mladém věku má v repertoáru čtyři desítky koncertů s orchestrem a stovky skladeb pro sólový klavír.

 


ZTP a dítě do 12 let – sleva 50%.

Vstup od 18:30.


Další koncerty ve Zlíně
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Novoměstská filharmonie a Matyáš Novák/RAPSODIE V MODRÉM, WEST SIDE STORY/- Zlín -Kongresové centrum Zlín Zlín
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)