Úvod  -> Koncerty v Královehradeckém kraji  ->  Koncerty v Hradci Králové

Michal Šindelář- Můj táta dědek- koncert v Hradci Králové

čtvrtek

15.07.2023

Letní areál U Letců, Jana Černého 109, Hradec Králové

Cena:320 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Michal Šindelář- Můj táta dědek- koncert v Hradci Králové -Letní areál U Letců, Jana Černého 109, Hradec Králové

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Michal Šindelář- Můj táta dědek- koncert v Hradci Králové

Michal Gerald Šindelář

Michal se narodil 14. července 1982 v Praze na Vinohradech manželům Jiřímu Šindelářovi (baskytarista skupiny Katapult) a Lence Šindelářové (Banjo band Ivana Mládka). Své první bicí dostal darem ve třech letech od "zpívajícího bubeníka" Víti Vávry. V první třídě začal navštěvovat lidovou školu umění, obor klavír, což mu vydrželo "až" do páté třídy. V roce 1993 nastupuje do první kapely Invetura, ale záhy se stěhuje do Plzně a skupinu v roce 1994 opouští. V červnu roku 1996 hraje se skupinou Katapult na Noci plné hvězd skladby Chodníkový blues a Hlupák váhá. Od září stejného roku jezdí Katapult ve čtyřech, s Michalem na druhou bicí soupravu. Koncem roku 1997 onemocní Tolja Kohout a Michal nastupuje na místo hlavního bubeníka Katapultu. Během následujících šesti let s ním natočí studiovou desku Konec srandy a živák Zlatá deska 25 let, odehraje kolem 400 koncertů a zúčastní se desítek televizních pořadů. V roce 2004 vychází sólové album Padaly hvězdy (na kterém se podílí i Tolja Kohout a Jiří Šindelář) a vzniká problém, který končí výpovědí ze skupiny Katapult (po 12-ti letech, čtyři jako technik a osm jako bubeník). V říjnu 2004 se stává Michal bubeníkem skupiny Semtex a odehrává několik koncertů se svojí skupinou MSP (kde hraje na kytaru a zpívá).

 

V následujícím roce zakládá s Lukášem Martinkem společnost Absolute music s.r.o.- nahrávací studio a vydavatelství. V roce 2008 nastupuje do kapely B.A.M. Na únor roku 2009 je naplánované nahráváni sólové desky Jiřího Šindeláře a na jaro mini-turné, bohužel osud, okolnosti a zdravotni stav to neumožní. 5. ledna končí definitivně Katapult a odchází nejen geniální basista, zpěvák, spoluhráč, legenda, ale hlavně ten nejlepší táta. Rok 2009 skončil podobně jako začal, ale v jeho průběhu Michal odehrál se svým triem (Martin Jančík - basová kytara, David Švandrlík - bicí) rekordní počet koncertů a začal konečně pracovat na novém studiovém albu.

 

Rok 2010 je ve znamení akustických koncertů. Vznik dua "Michal Šindelář a Martin Juha", koncert v kostele sv. Štěpána v Mýtě u Rokycan, živé CD "FTB v Mýtě", turné se skupinou Fleret. To vše vede k odchodu obou ze skupiny "B.AM." i ke změná v sestavě "Michal Šindelář Trio". Na konci listopadu přijímá Michal nabídku a nastupuje do skupiny "X-cover" (skupina složená převážně z bývalých členů "B.A.M." doplněná o baskytaristu Martina Jančíka a hrající převzaté zahraniční hity, kde se Michal alternuje na pozici bubeníka).

 

V roce 2013 vychází po téměř 9 letech další studiové sólové album s názvem "Kolem dokola", spřádají se koncertní plány a vytváří se nový koncertní program, s nímž během celého roku "Michal Šindelář Trio" objíždí celou republiku.


Koncert Michala Šindeláře v červenci 2023 v Hradci Králové- Můj táta dědek


Další koncerty v Hradci Králové
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Michal Šindelář- Můj táta dědek- koncert v Hradci Králové -Letní areál U Letců, Jana Černého 109, Hradec Králové
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Michal Šindelář- Můj táta dědek- koncert v Hradci Králové

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)