Úvod  -> Volný čas v Karlovarském kraji  ->  Volný čas v Chebu

LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem- Litomyšl

neděle

13.10.2024

Klášterní zahrady, Zámecká, Litomyšl

Cena:300 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem- Litomyšl -Klášterní zahrady, Zámecká, Litomyšl

KOUPIT VSTUPENKY

Popis akce LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem- Litomyšl

V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji. 

Blíží se 200. VÝROČÍ NAROZENÍ BEDŘICHA SMETANY. Poslechněte si životní příběh našeho hudebního velikána. Rytíř s loučí v ruce vás zavede k zámeckému pivovaru, kde se skladatel narodil, a také na místo, kde v 6 letech odehrál svůj první koncert.

Během putování Litomyšlí se seznámíte i s dalšími slavnými osobnostmi. Uvidíte sochu Aloise Jiráska, který učil na zdejším gymnáziu. Projdete krvavou uličkou s hrůzostrašnými výjevy z románu Josefa Váchala. Uvidíte dům, kde žila i umírala Božena Němcová. Na zámeckém návrší si podáte ruce se sochami Olbrama Zoubka. A aby měla Magdalena Dobromila Rettigová radost, ochutnáte některou z litomyšlských delikates a skvělé místní pivo. 

~~~ 

Sraz je v 16:00 v Klášterních zahradách. Prohlídka končí přibližně ve 19:00. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na večeři

~~~ 

Termíny prohlídek 2024: 

17. března 14. dubna ~ 12. května ~ 25. května ~ 16. června 21. července ~ 18. srpna ~ 15. září 13. října ~ 17. listopadu ~ 15. prosince  

Změna termínů vyhrazena. 

~~~  

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888 ❗ 

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena. 


Další akce pro volný čas v Chebu
ULOŽIT SI TUTO AKCI

LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem- Litomyšl -Klášterní zahrady, Zámecká, Litomyšl
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)