Úvod  -> Koncerty v Olomouckém kraji  ->  Koncerty v Šumperku

Levandulový festival- Úsov

pátek - sobota

05.07.2024-06.07.2024

10:00

Levandulový statek Bezděkov Úsov

Cena:200,-

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Levandulový festival- Úsov -Levandulový statek Bezděkov Úsov koupit vstupenku na Levandulový festival- Úsov -Levandulový statek Bezděkov Úsov Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Levandulový festival- Úsov

Levandulový festival

Levandulový statek ožije festivalem již poosmé

Dva dny plné zábavy, hudby, dobrého jídla a hlavně levandule! Tak by se dala shrnout nejvoňavější akce na Moravě - Levandulový festival v Bezděkově.

Jeho osmý ročník 2024 proběhne jako každý rok 5. - 6.7. přímo na levandulových polích bezděkovského levandulového statku.

Zábavu spojenou s oslavou levandule si užijí všechny věkové kategorie.

Celou akcí návštěvníky provede oblíbený televizní moderátor Vladimír Kořen, známý z pořadu ČT1 Zázraky přírody.

O hudební program se letos postarají třeba O5aRadeček, Petra Janů, Pavel Callta a další. Na pódiu Vás bude inspirovat šéfkuchař Jan Rimpler a k Vašemu potěšení jeho kulinářskou show završí oblíbenou ochutnávkou. Nebude chybět velká spousta levandulových dobrot i aktivit.

Samozřejmostí bude také pestrý program a zábava pro děti, dětské atrakce a tvořivé dílničky.

„Hlavním hitem letošního roku bude opět 40000 rozkvetlých levandulí, ale máme i pestrou skladbu muzikantů, velice hojné zastoupení lokálních prodejců a zajímavých food trucků, ale na co se hlavně těším, je letošní novinka a sice farmářská stezka pro děti! Neměl bych zapomenout ani na zajímavé povídání, letos si bude Vláďa Kořen povídat se zajímavými farmáři třeba z bezové nebo pivoňkové farmy,“ vyjmenovává body programu organizátor Levandulového festivalu Lukáš Drlík.

Do světa levandule návštěvníky vtáhne levandulová stezka, komentované prohlídky statku, levandulové občerstvení a odpočinek v levandulovém poli. Oblíbené je také focení v levandulích a na památku si návštěvníci mohou odnést i levandulovou sazeničku.

Právě komentované prohlídky přiblíží návštěvníkům život na statku. „Prohlídky jsou hodně oblíbené. Děti nejvíce zajímají traktory a ovečky, studenti vysoké školy zemědělské se zajímají o konkrétní postupy naší práce. Laická veřejnost si podle mě užívá ukázku jak práce na poli, tak následné zpracování a výrobu produktů, včetně destilace éterického levandulového oleje,“ popisuje Drlík.

Stánky s občerstvením a výrobky obsadí prodejci, jejichž nabídka bude převážně z oblasti Hané a Jeseníků, prostě těch lokálních. Nabízet budou pestrou škálu produktů z oblasti zdravé výživy, přírodní kosmetiky, specializovaných potravin a nápojů, atd.

I tento rok odborná porota rozhodne o nejlepší bábovce festivalu, do soutěže se jako každý rok zapojují návštěvníci. Podmínkou je přinést svůj výtvor i s receptem a ty nejlepší bábovky budou oceněny.

Novinkou festivalu je prostor, kde mohou návštěvníci přenocovat pod stanem, v autě nebo karavanu. Tuto možnost zaštiťuje projekt Bezkempu.cz, kde lze už teď na jejich webu rezervovat místo.

„Každým rokem jsou rozhodně největším lákadlem rozkvetlé levandule, a to už teď víme, že můžeme slíbit,“ říká Drlík a dodává: „Festival se odehrává na farmě, takže v případě špatného počasí jsou vítány gumáky, flanelky a v případě krásného dne třeba slamáky. Těšíme se!“Slevy ZTP, ZTP/P ani jiné nejsou poskytovány.Další koncerty v Šumperku
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Levandulový festival- Úsov -Levandulový statek Bezděkov Úsov
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)