Úvod  -> Volný čas v Pardubickém kraji  ->  Volný čas ve Svitavách

Honza "Tráva" Trávníček - MANASLU 2021 - 8163m- Svitavy- Přednáška jednoho z našich nejúspěšnějších himalájských lezců

Akce již proběhla!

čtvrtek

17.02.2022

Akce již proběhla!

Alternativní klub Tyjátr, Purkyňova 17, Svitavy

Cena:130 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Honza "Tráva" Trávníček - MANASLU 2021 - 8163m- Svitavy- Přednáška jednoho z našich nejúspěšnějších himalájských lezců -Alternativní klub Tyjátr, Purkyňova 17, Svitavy

KOUPIT VSTUPENKY

Popis akce Honza "Tráva" Trávníček - MANASLU 2021 - 8163m- Svitavy- Přednáška jednoho z našich nejúspěšnějších himalájských lezců

Přednáška jednoho z našich nejúspěšnějších himalájských lezců současnosti Honzy Trávy Trávníčka, který stanul na vrcholcích 5 osmitisícovek v pěti pokusech a následně po 10 letech zopakoval v roce 2021 výstup na Horu Duchovna – Manáslu.

Provede vás dvěma úspěšnými podzimními expedicemi loňského roku, kdy se mu povedl „dvojáček“ a vystoupil v jedné sezóně na Manaslu 8163 m a na lezecky velice obtížný ikonický Ama Dablam.

V první části přednášky představí a promítne nejúspěšnější filmy loňského 38. mezinárodního horolezeckého filmového festivalu Teplice nad Metují.

 

Druhá část

 

Manáslu – Hora Ducha – 8163 m.

4 expedice 2011 - 2021

Jedno z nejkrásnějších míst v Nepálu. Osmitisícovka, po jejíchž svazích Honza Tráva již kráčel 4 krát směrem k vrcholu. Dvakrát došel až TAM. Na jeho první (2011) a i nejčerstvější poslední (2021) pokus. Jak se změnily jeho i okolní expedice v průběhu jednoho desetiletí? Kam kráčí komerční expedice? Kde je vlastně hlavní vrchol Manaslu? Co je ještě zážitek z výstupu a co je již byznysová hra? Jak složitá byla pomoc při organizaci dvou záchranných. Jaký je rozhled z vrcholu této nádherné osmitisícovky. Nejen na tyto otázky vám odpoví jeden ze současných nejzkušenějších českých himalájských "kopcolezců" Honza „Tráva“ Trávníček a jeho přítelkyně Miri Jirková.

Ama Dablam –  Matka s perlovým náhrdelníkem - 6812 m

Jeden z nejkrásnějších kopců „široko daleko“. Dominanta údolí Khumbu. Lezení obtížnější než na K2. První velký vrchol, na který vystoupili 5.11.2021 Honza Tráva společně s přítelkyní Miri Jirkovou.

Jaké bylo točit na svazích této krasavice film s Petrem „Janem“ Juračkou, vzdávající hold nejen jednomu z “otců“ českého vysokohorského lezectví, Miroslavu Šmídovi, ale zároveň jeho odkazu a jeho poslaní, kterým bylo uvažovat o horách více jako o vzácném prostředí, než jako o venkovní tělocvičně. Můžete se těšit na krásné fotky a videa i od známého „vědátora“ Petra Jana Juračky a „umělce“ Honzy Šimánka.

Jak vznikal prvovýstup Zdeňka „Háčka“ Háka a Kuby?

Jaké je trekování v době „covidové“.

 

Délka pořadu je zhruba 3h.    

 

 


Další akce pro volný čas ve Svitavách
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Honza
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Honza "Tráva" Trávníček - MANASLU 2021 - 8163m- Svitavy- Přednáška jednoho z našich nejúspěšnějších himalájských lezců

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)

Máte rádi videoklipy na youtube?Nové videoklipy Nové videoklipy převážně českých intepretů dáváme na stránku https://www.kultura365.cz/videoklipy.php. Pokud máte zájem, budeme, rádi, pokud nás začnete sledovat na facebooku - https://www.facebook.com/kultura365/, nebo instagramu- https://www.instagram.com/kultura365cz/. DěkujemePředmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)