Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

Carl Orff: Carmina Burana- Praha

úterý

14.05.2024

Obecní Dům, nám. Republiky 1090, Praha

Cena:1 090 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Carl Orff: Carmina Burana- Praha -Obecní Dům, nám. Republiky 1090, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Carl Orff: Carmina Burana- Praha

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

rozezní v květnu Obecní dům

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 14. května 2024 ve 20 hodin v nejprestižnějším koncertním sále v Čechách - Smetanově síni pražského Obecního domu - jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie - Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

160 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí přední česká sopranistka Lucie Silkenová, hostující sólista Národního divadla barytonista Jakub Tolaš a sólista Národního divadla tenorista Josef Moravec. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla.

 

Celý koncert bude doplněn speciální světelnou choreografií. Bude se tedy jednat o velkolepou audiovizuální show.

 

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů," poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.

Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.

S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Carl Orff: Carmina Burana- Praha -Obecní Dům, nám. Republiky 1090, Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)