Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze


PRODEJ VSTUPENEK Zuby nehty- Praha -Kaštan - Scéna Unijazzu , Bělohorská 150, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Zuby nehty- Praha

ZUBY NEHTY - women power - alternative/Praha 
 

Kapela? Pestrá mozaika vyhraněných osobností! I se všemi jejich paními, podivnými kuchařkami, zvířaty, kusy a absurdními obrazy.
 

Zuby nehty se pohybují na českých, evropských i amerických pódiích už od roku 1981 v proměnlivých sestavách. Na scénu vstoupily jako Plyn, později změnily název na Dybbuk. Na nějakou dobu přestaly hrát, ale opět se vrátily jako Zuby nehty. Debutovaly albem Utíkej! v roce 1993. V sestavě ZN se vystřídali Naďa Bilincová, Tomáš Míka, Honza Lorenc, Michal Lang, Eva Trnková, Alice Kalousková-Flesarová, Petr "Marvin" Svoboda, Martin Černý, Jana Modráčková-Kaplanová, Jarda "Trabandita" Svoboda… Po albu Loď odplouvá (2000) se načas odmlčely, ale zase jim to nedalo.

Jsou stále k vidění v klubech a na festivalech po celé republice. Jejich hudba bývala označována slovy jako punk, nová vlna, alternativní rock… Vždy šlo však o původní hudbu a původní texty. Každá z členek přináší své vlastní písně a většinou autorka svou píseň také zpívá. Jejich hudba se hemží paními, podivnými kuchařkami, zvířaty a absurdními obrazy, stejně tak jako vážnými tématy. Zuby nehty, to je pestrá mozaika vyhraněných osobností, které přes všechny odlišnosti stále tvoří a jsou svéráznou povětšině ženskou kapelou s jasně rozpoznatelným rukopisem. 

Současnou sestavu skupiny tvoří Marka Míková (voc, kb), Kateřina Jirčíková (voc, sax, fl), Alice Flesarová (voc, sax), Jana Kaplanová (voc, ds) a někdejší spoluzakladatel skupin Vltava a 69  Jan Maxa (bg, voc).


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Zuby nehty- Praha -Kaštan - Scéna Unijazzu , Bělohorská 150, Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Zuby nehty- Praha

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)