Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

ZELÍ 60- koncert v Praze- JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka

středa

07.06.2023

20:30

Malostranská Beseda Praha

Cena:490,-

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK ZELÍ 60- koncert v Praze- JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka -Malostranská Beseda Praha koupit vstupenku na ZELÍ 60- koncert v Praze- JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka -Malostranská Beseda Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce ZELÍ 60- koncert v Praze- JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka

Zelí 60Jeden z našich nejlepších a právem také nejvytíženějších bubeníků JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka oslaví své šedesáté narozeniny 7. června v pražské Malostranské besedě! Ke svým kulatinám si připravil koncert, na němž se sejde mnoho zvučných jmen tuzemské rockové scény.

Koncert bude koncipován jako jeden velký jam session, při kterém se fanoušci mohou těšit na hosty, kteří budou reprezentovat různá hudební uskupení ve kterých Jirka Zelenka působil a nebo dodnes působí. Těšit se tak posluchači mohou na různá leckdy překvapivá muzikantská spojení. Pozvání přijali:

Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Jiří Veselý, se kterými se potkal ve slavné formaci BSP. Na začátku devadesátých let vydali dvě ceněné desky. Nejzásadnějšími hity jsou: Holka čapni draka, I Don’t Know, Líbám tě černou a hlavně Země vzdálená.

Olin Nejezchleba, Pavel Skála, Jiří Veselý a samozřejmě Zelí spolu dlouhá léta po boku Vladimíra Mišíka působili v Etc… O tom, že tahle parta zásadním způsobem ovlivnila rockovou scénu, není pochyb. V roce 2011 si Etc… „vypůjčil“ Vladimír Metra a nahrál s nimi výborné album Ponorná řeka. Také oni přijdou Zelímu do Malostranské besedy pogratulovat.

Norbi Kovács, Olin Nejezchleba, Pavel Skála za Zelenkovy bubenické podpory spolu stále muzicírují ve skupinách Kybabu a Malý bobr. Zatímco prvně jmenovaná se orientuje převážně na vlastní repertoár z Olinova pera, ta druhá v paměti posluchačů udržuje neúnavně odkaz Petra Skoumala.

Opomenout nelze ani Krausberry, kde Zelí dlouhá léta nejen bubnoval, ale i zpíval a tančil. Na Jirkově koncertě tedy nemůže chybět ani zpěvák a showman Martin Kraus!

Ondřej Hejma a Petr „Rošky“ Roškaňuk připomenou dobu, kdy Zelí těsně po vojně nastoupil do Žlutého psa. Tady měl Zelí společně s Klaudiem Kryšpínem bubenické duo. Z těchto plánů však sešlo, protože Kryšpín emigroval a Zelenka za bicími zůstal sám. Vydržel zde dvacet let.

Bratry Ebeny, s nimiž Zelí hraje dodnes, bude společně s kytaristou Pavlem Skálou zastupovat Marek Eben. Jejich zatím posledním počinem je Čas holin (2014) s pohodovými písničkami a chytrými texty. V Malostranské besedě se tedy můžeme těšit nejen na Markův laskavý humor.

Zpěvák a klávesista Honza Holeček a baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhánek s Jirkou hrají dlouhá léta. Od roku 2012 společně působili v obnoveném Energitu. Když v roce 2021 zemřel Luboš Andršt, stála trojice Holeček, Kulhánek, Zelenka u návratu legendárního Flamenga, které vystupuje pod názvem Flamengo Reunion Session. V loňském roce oslavili půl století od vydání zásadní desky Kuře v hodinkách. Každý jejich koncert je svátkem nejen pro dříve narozené rockery.


Koncert ZELÍ 60 v červnu 2023 v Praze


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

ZELÍ 60- koncert v Praze- JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka -Malostranská Beseda Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum ZELÍ 60- koncert v Praze- JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)