Úvod  -> Koncerty v Pardubickém kraji  ->  Koncerty v Pardubicích

Vertigo • JWQ- Pardubice

Akce již proběhla!

08.10.2021

Akce již proběhla!

Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Cena:80 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Vertigo • JWQ- Pardubice -Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Vertigo • JWQ- Pardubice

Vertigo je jedna z nejvýraznějších kapel tuzemské scény s podmanivou hudbou na pomezí jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu. Kvartet JWQ originálně proplouvá vodami akustického jazzu s vlivy newyorského downtownu, hard bopu, surfrocku i free jazzu.

Vertigo

Šestičlenná česko-slovenská kapela Vertigo patří od svého vzniku v roce 2002 k absolutní kvalitativní špičce soudobé české (nejen) jazzové scény. Výchozím bodem jim byl jazz, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovali ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby. Skladby Vertiga jsou lyricky křehké i nervně eruptivní, detailně prokomponované i freejazzově přímočaré. Autorem většiny skladeb Vertiga je saxofonista Marcel Bárta, některé jsou dílem slovenského trumpetisty Oskara Töröka a pianisty Vojtěcha Procházky. Neměnnou členskou základnu souboru vedle nich tvoří zpěvačka a violoncellistka Dorota Barová, známá také z dua Tara Fuki, kontrabasista Rastislav Uhrík (v současné sestavě Miloš Klápště) a bubeník Daniel Šoltis.

Vertigo vydalo sedm alb, získalo několik hudebních ocenění a odehrálo desítky koncertů na české i zahraniční scéně. V roce 2019 skupina Vertigo vydala nové album s názvem Daleko, za která získala ve své historii již třetí cenu Anděl v kategorii Jazz & Blues.

Dorota Barová – violoncello, zpěv
Marcel Bárta – saxofony
Oskar Török – trumpeta
Vojtěch Procházka – piano, klávesy, elektronika
Miloš Klápště – kontrabas, baskytara
Dano Šoltis – bicíŠtítky: Hudba, Jazz / Blues / Klasika

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Vertigo • JWQ- Pardubice -Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

PRODEJ VSTUPENEK Vertigo • JWQ- Pardubice -Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

KOUPIT VSTUPENKY na Vertigo • JWQ- Pardubice -Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Zaslat odkaz na akci emailemChystáte se na kulturní akci a chcete ji spojit s delším pobytem v místě dění či s dovolenou? Projděte si nabídku chat, chalup a penzionů v Pardubicích a vyberte si ubytování, ve kterém strávíte klidné a pohodové chvíle.