Úvod  -> Volný čas v Praze  ->  Volný čas v Praze

Veltrh starožitností ANTIQUE

čtvrtek - neděle

23.11. 2023-26.11.2023

10:00

Novoměstská radnice Praha, Karlovo nám. 1/23 / 120 00 Praha 2

Cena:vstupné 140 Kč, zvýhodněné (studenti, nad 65) 90 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Veltrh starožitností ANTIQUE -Novoměstská radnice Praha, Karlovo nám. 1/23 / 120 00 Praha 2

Popis akce Veltrh starožitností ANTIQUE

49. Veletrh starožitností ANTIQUE

23. 11. - 26. 11. 2023

 

Veletrh ANTIQUE je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR.  Již po 49. Vám na něm několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, historické zbraně a staré bankovky a mince.

 

Odborníci a obchodníci z pořádající Asociace starožitníků letos zvolili jako poctu tradicím poetické téma RODINNÉ STŘÍBRO. Představí návštěvníkům poklady po předcích, které se v rodinách předávají z generace na generaci a žijí si tak svůj specifický, často velice poutavý příběh, a přiblíží návštěvníkům krásu dekorativního užitého umění v ukázkách prostírání tabulí v interiérech. 

 

Novinkou je navázání spolupráce Asociace starožitníků se současným Spolkem výtvarných umělců Mánes, který do prostor Novoměstské radnice poskytne umělecké artefakty svých členů. Díky novému partnerství návštěvníci veletrhu spatří soubor děl hodný označení „národní stříbro“.

 

Milovníky umění jistě také zaujme výběr doprovodných přednášek, které mimo jiné nabídnou exkurz do činnosti SVU Mánes od založení až do současnosti a vzpomenou tak na velké umělce jako Čapek, Filla, Gočár, Kotěra, Kupka, Lada, Švabinský, Toyen a Zrzavý. 

 

Na prodejní výstavě se tradičně sejde výběr renomovaných obchodníků se starožitnostmi z Čech a návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost zhodnotit stav a trendy současného trhu, případně doplnit sbírky, vhodně investovat či si doladit interiér. Kde jinde pořídit kousek toho svého rodinného stříbra? Asociace starožitníků také nabídne tradičně služby poradny, kam zájemci budou moci přijít pro bezplatné odborné posouzení a odhad ceny.

Otevírací doba / čt - ne

čt-so    10-19 hod

ne        10-17 hod

VSTUPNÉ:  

https://tickets.nfctron.com/event/asociace-starozitniku-zs-1662377995641/veletrh-antique-2023-

Asociace starožitníků z.s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát také majitelé soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Asociace usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v České republice a profesionálního podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Provozuje Rudolfinskou akademii, dvouletý rekvalifikační kurz s akreditací od MŠMT, který poskytuje vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění. Každý půlrok asociace pořádá prodejní veletrh Antique, na němž starožitníci představují veřejnosti nejzajímavější exponáty ze své nabídky. Asociace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A. Více informací na www.asociace.com

Více informací na: www.iantique.cz

Kontakt:  Mgr. Lucie Gorovoj / tel. 602 218 363 / antique@asociace.com


Další akce pro volný čas v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

antique@asociace.com
http://www.iantique.cz

Veltrh starožitností ANTIQUE -Novoměstská radnice Praha, Karlovo nám. 1/23 / 120 00 Praha 2
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Veltrh starožitností ANTIQUE

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)