Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční- Praha

úterý

26.12.2023

Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha

Cena:490 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční- Praha -Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční- Praha

Největší Vánoční klasika zazní v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 26. prosince 2023 v 19:30 v kostele U Salvátora v Praze (kostel je vytápěný) nejznámější české klasické hudební dílo Jakuba Jana Ryby – Českou mši vánoční.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a přední české sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

 

„Není větší vánoční klasiky, která dokáže oslovit všechny generace posluchačů, než je právě Česká mše vánoční," uvedl Martin Šanda.

 

Česká mše vánoční bývá uváděná také jako mše "Hej, mistře“, nebo lidově "Rybovka". Děj má zasazený do českého prostředí, pro svou prostotu a radostnou svěží atmosféru zůstává srozumitelnou a přístupnou širokému obecenstvu.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague si připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

 

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční- Praha -Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční- Praha

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)