Úvod  -> Výstavy v Pardubickém kraji  ->  Výstavy ve Svitavách

VÁNOCE Z DEPOZITÁŘE

Akce již proběhla!

13.11.2021 - 16.1.2022

Akce již proběhla!

TYLOVA 114


Popis kulturní akce VÁNOCE Z DEPOZITÁŘE

 

Výstava o věcech darovaných, o jejich prvním životě v domácnosti i druhém životě v muzeu a galerii.

13. 11. 2021 – 16. 1. 2022, výstavní sály muzea

Zatímco našinec se o Vánocích těší na věci nové a „dělá jim doma místo“, kurátor v muzeu a galerii čeká, že ho někdo obdaruje předměty starými. A tak přijímá dary a nakupuje sbírky, které dokumentují celkový obraz o slavné i každodenní minulosti Poličky a okolí. Nová výstava přibližuje složení sbírkového fondu, život sbírek v depozitářích i na výstavách či rozmanitou práci muzejních pracovníků. Spolu s nimi se můžete zamyslet nad posláním, smyslem a podobou muzea v minulosti, současnosti i budoucnosti.

Ve velkém výstavním sále pod vánočním stromem najdete opravdu velké dárky – vitríny – a v nich něco na sebe, něco do kuchyně, něco na hraní, leccos pro kutily a od kutilů, knížky ke čtení i památky na Bohuslava Martinů atd. V zákoutích s nábytkem na vás dýchne atmosféra Vánoc a obdarovávání i tradice stavění velkého betléma.

Městské muzeum výstavou zároveň připomíná 140. výročí svého trvání. Už naši předkové z Musejního spolku Palacký v 80. letech 19. století totiž pořádali první výstavy právě o Vánocích a právě v tehdejší chlapecké škole, nynější budově muzea. A tak se vlastně vracíme k muzejním kořenům.

Výstavou také děkujeme našim příznivcům a dárcům, bez jejichž pomoci by muzeum nemohlo plnit svou společenskou roli.


Další výstavy ve Svitavách
zavoralova@muzeum.policka.org
http://www.cbmpolicka.cz

VÁNOCE Z DEPOZITÁŘE -TYLOVA 114
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?