Úvod  -> Festivaly v Jihomoravském kraji  ->  Festivaly v Brně

VANGUARD (Křest desky) + hosté- Brno

Akce již proběhla

02.12.2023

Akce již proběhla

Melodka, Kounicova 20/22, Brno


Aktuální Festivaly v Brně


První Patro, Dominikánská 342/19, Brno (okres Brno - město)


1 950 Kč

Save the date! HSoB V 202409.02.2024 + 10.02.2024 at Patro & new Melodka!30 bands to be announced on 02.06.2023

St

KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno (okres Brno - město)


400 Kč

15. Brněnský Beatfest 2023středa 28. února 2024 od 18.00KC Semilasso, Palackého tř. 126, Brno PROGRES 2 ODYSSEA FOLK TEAM LIDOPOP večerem provázíMARTIN KUDLA KUDLIČKADalší informace o akci na https://www.beatpoint.cz/brnensky-beatfest/

So

Trchova Zahrada, Zlatníky 1, Brno (okres Brno - město)


300 Kč

Ženfest pod třešní je oslavou ženské autorské hudební tvorby. Je výsledkem čiré radosti z toho, že je na světě tolik zajímavých žen, které dělají hudbu po svém. Muže jako spolutvůrce a doprovodné muzikanty vítá. A vítá všechny návštěvníky v prostoru p...více

So

Letní kino Špilberk, Špilberk 210/1, Brno (okres Brno - město)


555 Kč

Brněnská Bouře je jednodenní návrat do devadesátých let. Nový festival v samotném srdci města Brna, v nádherných prostorech hradu Špilberk, přinášejí jednu metalovou hvězdu za druhou a zvou tě na fantastický happening, kterým se pořadatelé chtějí na jeden den vrát...více

Obřany na různých místech, Fryčajova, Brno (okres Brno - město)


300 Kč

Desátý ročník ObrFestu se blíží! Hudebně kulturní festival ObrFest 2023 proběhne ve dnech 14. a 15. června 2024.Opět se můžete těšit na spoustu hudby, divadla, autorská čtení, besedy a další doprovodný program pro celou rodinu.První vystupující zveř...více

Winning Group Arena Brno Křídlovická 34, Brno 60300 (okres Brno - město)


3490 Kč

Slavkov Open Popis kulturní akce VANGUARD (Křest desky) + hosté- Brno

Po více jak čtyřech letech vypouštíme do světa v pořadí třetí desku "III:Pyrrhic Sequence", kterou tímto tradičně pokřtíme na brněnské Melodce!

S tímto legendárním (a naším domovským) klubem, který koncem roku čeká nucené stěhování se touto akcí zároveň chceme rozloučit jak se patří!

Jako vždy v tom nebudeme sami - svůj nekompromisní death/black přivezou plzenští Mallephyr, své pojetí thrash/death metalu představí Koloss z Prahy, ze slovenské Trnavy dorazí unikátní projekt OHEN a místní scénu budou spolu s námi reprezentovat kamarádí z EMBRACE THE DARKNESS, se kterými jsme za dosavadní roky existence absolvovali nejednu akci (nejen) na Melodce!

 

???????????????????????????????? - Modern Death Metal - Brno (CZ)
https://www.facebook.com/vanguardbandofficialpage

 

???????????????????????????????????? - Death/Black - Plzeň (CZ)
https://www.facebook.com/mallephyr
Kapela, která podle našeho soudu patří k těm vůbec nejlepším formacím tvrdého metalu v našich končinách. Jejich neotřelé podání žánru a nekompromisní živá performance jsou jedny z hlavních důvodů proč jsme kluky pozvali a jsme moc rádi že nabídku přijali. MALLEPHYR se za poměrně krátkou dobu svů existence ukázali na pódiích největších tuzemských festivalů, jakými jsou např. Brutal Assault nebo Eternal Fire Fest. V rámci klubových koncertů pak předskakovali kapelám jako jsou např. DARK FUNERAL, KRISIUN nebo ROTTING CHRIST. Na svém kontě mají dvojskladbové demo a dvojici studiových alb, z nichž nejnovějším počinem je deska s názvem WOMB OF WORMS vydaná na podzim roku 2018.

 

???????????????? - Blackened Dark Metal - Trnava (SK)
https://www.facebook.com/ohen.band
OHEN vznikli v roce 2013 v Trnavě a od té doby se stali nedílnou součástí slovenské metalové scény. Od samého počátku byl zvuk kapely založen na black metalu kombinovaném se symfonickými a melodickými prvky. První deska kapely, koncepční album s názvem Mortal Man, vyšla hned následující rok. Ihned po jeho vydání se kapela rozrostla a obrátila svou pozornost na pódia po celém Slovensku. V následujících letech se OHEN koncepčně i kompozičně rozrůstali a zdokonalovali a obohacovali svůj zvuk o prvky mnoha různých žánrů. V roce 2017 se píseň "Valley of Dry Bones" objevila na kompilaci "Hymns of the Blackest Light Vol. 1" vydanou v USA společností Fallen Oak Recording. Po tříleté pauze se kapela v roce 2022 vrátila v nové sestavě a na podzim 2023 vydá první singl z připravovaného druhého alba. Introspektivní texty v angličtině a slovenštině, hudební inovace, moderní zvuk a nespoutaná energie - to je OHEN, jak ho můžete zažít na nadcházejících podzimních koncertech. A Oheň nás pohltí!

 

???????????????????????????? ???????????? ???????????????????????????????? - Melodeath/Doom - Brno (CZ)
https://www.facebook.com/EmbraceTD
Embrace The Darkness je melodic-death metalová kapela z brněnska, která doplňuje svůj doomově laděný melodický death metal tóny houslí. Skupina se mimo jiné může pyšnit vítězstvím v soutěži Spark Fresh Blood 2018. Jejich prvním a zároveň doposud posledním albovým počinem je deska "The Nameless" z roku 2016, ale na koncertech už delší dobu představuje skladby ze své dlouho očekávané druhé desky.

 

???????????????????????? - Thrash/Death - Praha (CZ)
https://www.facebook.com/kolossband
Zrození Koloss se datuje do roku 2013. Členové i bývalí členové prošli uskupeními zvučných jmen jako Deathstar, Unborn, Apocryphal Death, Sepsis, Isacaarum, Antigod, na CZ scéně se tedy rozhodně nejedná o nováčky. Jejich tvorba se nese v duchu death/thrash metalu s old school riffy, technickými kudrlinkami a melodickými sóly. Jejich debutové album Reborn vyšlo před 3 lety a je albem koncepčním. Pojednává o hrozícím celosvětovém válečném konfliktu a naději na jeho odvrácení. Děj se táhne napříč celou deskou, včetně pauz mezi jednotlivými skladbami. Nenechá Vás tedy odpočinout a „hrne“ až do konce. Momentálně kapela maká na druhé albu a ve playlistu již nové věci hraje.


Další festivaly v Brně
ULOŽIT SI TUTO AKCI

VANGUARD (Křest desky) + hosté- Brno -Melodka, Kounicova 20/22, Brno