Úvod  -> Koncerty v Pardubickém kraji  ->  Koncerty v Pardubicích

Trať off the rails w/ NIna Pixel, Gnäw, Ssnurssla- Pardubice

sobota

25.03.2023

Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Cena:90 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Trať off the rails w/ NIna Pixel, Gnäw, Ssnurssla- Pardubice -Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Trať off the rails w/ NIna Pixel, Gnäw, Ssnurssla- Pardubice

Trať je kočovný festival, který prostřednictvím hudby, divadla a výtvarného umění každoročně oživuje opuštěné nádražní prostory po celém Česku. Akce Trať off the rails představuje jeho výjimečné vykolejení mimo hlavní trasu do prostor D29. V rámci kurátorovaného večera se představí trojice hudebních projektů využívajících různé přístupy k experimentování s motivy folkové hudby a jejich propojení se současným elektronickým zvukem.

V Čechách usazené duo Gnäw tvoří íránský hudebník Arash Ghasem a finský rodák Simo Hakalisto. Ve svých experimentálních hudebních kompozicích využívají tradiční perské a finské nástroje, které kombinují s modulárními syntezátory. Prostřednictvím improvizace vytváří tranzovní zvukové krajiny s jistou dávkou psychedelie a zadumanosti.

Nina Pixel je slovenská konceptuální zvuková umělkyně, využívající kombinaci field recordingů, vokálních samplů, tradičních slovenských dechových a perkusivních nástrojů, syntezátorů a bicích automatů. Její album Ancestral Archeology, vydané loni na podzim pod labelem Weltschmerzen představuje současnou hudební re-imaginaci tradiční slovenské kultury prostřednictvím recyklace folklorních motivů, jejich propojení s prvky klubové hudby a nabourávání starých narativů pomocí queer a feministických perspektiv.

Brněnský promotér, DJ a spoluzakladatel AVA kolektivu Ssnurssla se v závěru akce představí s hybridním DJ/live setem využívajícím kazetové nahrávky a field recordings. Jeho dobrodružné sety propojují současnou klubovou hudbu, komplexní a abstraktní rytmické struktury a introspektivní, beztížné, psychedelické pasáže. 


Další koncerty v Pardubicích
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Trať off the rails w/ NIna Pixel, Gnäw,  Ssnurssla- Pardubice -Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Trať off the rails w/ NIna Pixel, Gnäw, Ssnurssla- Pardubice

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)