Novinky v kultuře

13.05.2024

Ulice živě: Tržiště Pod Kaštany se změní v pouliční ateliér, atmosféru dokreslí baletky, beatboxeři i gajdoš

V improvizovaný pouliční ateliér se v sobotu 18. května poprvé promění zlínské Tržiště Pod Kaštany. Na neobvyklém uměleckém happeningu Ulice živě se zde od 14 do 18 hodin setkají výtvarníci, pouliční muzikanti, tanečníci a artisti. Akci pořádá Živý Zlín ve spolupráci s Tržištěm Pod Kaštany. Vstup je volný.

Výtvarníci ze Zlínska budou pracovat na ulici přímo před očima lidí. „Nejrůznějšími technikami přetvoří během odpoledne několik plechových barelů, ze kterých vznikne originální pouliční galerie pro festival Zlín žije. Ten se letos uskuteční 28. - 30. června,“ uvedla ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.

Do díla se zapojí například umělecký kovář Matěj Bureš, malířka Zuzana Brettová, která je aktivní součástí novodobého undergroundu, výtvarnice a autorka šperků Jana Svobodová nebo grafička, sochařka a básnířka Klára Latta. Z blízkého Holešova přijede silná výtvarná trojka: graffiti writer Duke, portrétista Jack Leško a expresivní realista Laci Huf. Tvořit bude i několik talentovaných studentů uměleckých oborů. Pod rukama zlínského sprejera Michala Filáka alias ProroKa vznikne velkoformátová fotostěna.

Bohaté a pestré bude také doprovodné menu. Představí se například beatboxeři PJ & BJ, artista a performer Čenda Pokorný, mladé baletky ze Základní umělecké školy Zlín, tanečníci z Dance studia Starlight a hned dvě skupiny streetdancerů ze skupiny Beat-Up, zpěvák a kytarista Martin Susedík a lidový vypravěč a gajdoš Petr Sovják. Pomyslným principálem a průvodcem happeningu bude Jiří Kuhl z Divadla Hvizd.

Chybět nebude ani dobré jídlo a pití.


Ulice živě: Tržiště Pod Kaštany se změní v pouliční ateliér, atmosféru dokreslí baletky, beatboxeři i gajdoš


Další novinky v kultuře