Novinky v kultuře

11.05.2024

Květen s Dobrým divadlem

Srdečně vás zveme na velmi zajímavou besedu s architektem Davidem Vávrou. Téma bude o otci české moderní architektury Janu Kotěrovi. Beseda se uskuteční v Pivnici pivovaru Klenot v Hradci Králové dne 14. 5. od 19:00. Můžete se těšit na obrázky významných děl prof. Kotěry.

David Vávra se proslavil jako architektherec a spisovatel. V architektuře se soustředí na renovace a vytváření nových staveb. Mezi jeho projekty patří například knihovna Hradci Králové a plán na výstavbu restaurace na Rozárce v Novém Hradci Králové.

 

Ve filmovém světě zazářil ve snímcích jako VejškaChata na prodej Šumná města. Je také zakladatelem divadla Sklep.

 

Jako spisovatel všestranný člověk se Vávra věnuje architektonickému a kulturnímu dědictví ve svých knihách, jako jsou Běžet s domy Drobné perly české architektury. Jeho díla přibližují krásu význam architektury, obohacují jak odbornou, tak laickou veřejnost.

 

 

Zažijte večer plný humoru a inspirace s Davidem Vávrou!

 

Připojte se ke komentované prohlídce Hradce Králové v úterý 14. května od 14:30, kterou povede jeho nejslavnější architekt Josef Gočár. Objevíte s ním nejzajímavější kouty města, které přitahovalo delegace z celé Evropy.

 

Město uvidíte z věží a střech, sejdete do gotických sklepení, zavítáte na místo, kde stával hrad, nahlédnete do městské šatlavy a kobek odsouzenců. Po prohlídce si můžete dát večeři v pivovaru Klenot a následně zažít besedu s arch. Davidem Vávrou.

 

 Připojte se ke komentované prohlídce Hradce Králové v pondělí 13. května od 19:00, kterou povede jeho nejslavnější architekt Josef Gočár. Objevte s ním noční Hradec Králové a nahlédněte do nejzajímavějších koutů tohoto města

 

Noční prohlídka Hradcem Králové vám odhalí, proč je nazýván Salónem republiky. Během prohlídky se dostanete do romantických zákoutí, navštívíte  historickou Šatlavu a nakonec prozkoumáte  kobky odsouzenců.


Květen s Dobrým divadlem


Další novinky v kultuře