Novinky v kultuře

01.05.2024

Kamil Střihavka s vikingy ovládl holešovické divadlo.

24.4 - Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři, tak zní česká lidová pranostika. Tento den se uskutečnila v divadle RockOpera Praha premiéra nejnovější opery skladatele Milana Steigerwalda a Pavly Forest.

Holešovické divadlo praskalo ve švech a diváci natěšeně očekávali první tóny opery. Před samotnou premiérou pozval na pódium Milan Steigerwald speciálního hosta, kterým byl pozoruhodný handpanista Jiří Káš. Performer je znám tím, že si NEO handpany vlastnoručně vyrábí, a svým vystoupením navodil až mystickou atmosféru.

Opera RAGNAROCK je inspirovaná severskou mytologií.

„Nejnovější operou chceme navázat na spolupráci s norskou produkcí. Vikingové přináší na divadelní scénu jednu z nejdůležitějších událostí pro tehdejší chápání světa. Do božského konfliktu však vkládá člověka, jenž se přes svou možnou prvotní bezvýznamnost stává velmi podstatným aktérem v osudu světa, “ říká Forest.

Slavnostní večernabídl propracované melodie, velkolepou výpravu, světelné efekty, ohnivé show, akrobatické prvky, a hvězdné obsazení v čele s Jiřím Zonygou, Georgem Rainem a Kamilem Střihavkou, který také spolupracoval na scénáři.

RAGNAROCK si právem si vysloužil standing ovation.

Více: www.rockopera.cz


Kamil Střihavka s vikingy ovládl holešovické divadlo.


Další novinky v kultuře