Novinky v kultuře

24.04.2024

Režisérka Lída Engelová a herec David Vávra přijali pozvání do Hradce

Již tento čtvrtek 25. dubna od 19:00 vás srdečně zveme na milé setkání s režisérkou Lídou Engelovou, nositelkou prestižní Ceny Alfréda Radoka za celoživotní přínos českému divadlu.

Poznáte dámu, která je skrytá za hereckými výkony, která se neuklání na jevišti, ale bez níž by nebylo slavných her (Romeo a Julie, Hra o věčném životě, Poslední cyklista, Století Moliére ad.). Na svém kontě má úctyhodných 210 inscenací.

 Na besedě bude vzpomínat na své působení v divadlech od Plzně po Ostravu a na spolupráci se slavnými českými osobnostmi, mj. Rudolfem Hrušínským, Janem Werichem nebo Jiřím Suchým.

Naberte si do duše její moudrost: 

"Snídejte na trávě. Pospěšte si. Dnes nebo zítra. Tráva posnídá na vás."

 

(cit. Jacques Prévert)

 

Připojte se ke komentované prohlídce Hradce Králové v sobotu 11. května od 10:00. Městem vás provede jeho nejslavnější architekt Josef Gočár. Provede vás těmi nejzajímavějšíki kouty města, za kterým jezdily delegace z celého Evropy.

 

Město uvidíte z věží a střech, sejdete do gotických sklepení, zavítáte na místo, kde stával hrad, nahlédnete do městské šatlavy a kobek odsouzenců. Odpoledne vás čeká návštěva nejzajímavějších staveb slavných architektů 20. století (J. Kotěra, J. Gočár, O. Liska, Rejchlovi a další). 


Režisérka Lída Engelová a herec David Vávra přijali pozvání do Hradce


Další novinky v kultuře