Novinky v kultuře

24.04.2024

(Ne)skutečný příběh. Zlínská ZUŠ připravila mimořádný projekt s tímto názvem. Veřejnosti po měsících příprav představí v premiéře muzikál známého autora.

Zlín – V těchto dnech vrcholí přípravy muzikálu z autorského pera známého zlínského hudebníka, skladatele a pedagoga Miroslava Hromádky. Muzikál s názvem (Ne)skutečný příběh uvede na několika místech kraje Základní umělecká škola Zlín – Malenovice. Hudební, taneční i výtvarnou složku zajišťuje více než čtyřicet dětí a pedagogů. Premiéra bude 17. 5. ve Vizovicích.

 

Pro školu se jedná o mezioborový projekt, který je svou náročností i rozsahem mimořádný v krajském kontextu. ZUŠ Zlín - Malenovice chce tímto atraktivním způsobem přilákat širokou veřejnost ke kvalitnímu umění. Autor muzikálu a náš skvělý kolega a pedagog, Miroslav Hromádka, přinesl na scénu původní rockový muzikál, který bravurně ladí s pojetím a estetikou současných velkých hudebně prokomponovaných děl. Dějovou linku tvoří příběh čtyř mladých lidí, kteří zažijí na letní brigádě zajímavé okamžiky,“ přiblížil dějovou linku projektu ředitel školy Ivan Dřínovský.

 

Projekt se může pochlubit zapojením talentovaných žáků pěveckého oddělení a literárně dramatického oboru, přičemž v představení vystoupí 25 zpěváků-herců. K tomu se přidá dokonce orchestr ze 13 žáků a pěti učitelů, což zajistí nezapomenutelný hudební zážitek. „Za vizuální stránkou představení stojí výtvarnice Jana Gabrhelíková, která ve spolupráci s mladými výtvarníky školy vytvořila působivou videoprojekci. Režii má na starosti divadelník Patrik Francl a choreografii připravuje Hana Madecká. Dirigentské taktovky se ujme Pavol Lieskovský,“ představuje Ivan Dřínovský tvůrčí tým.

 

Jedná se o třetí podobný počin, který má škola na svém kontě. Premiéra aktuálního muzikálu se odehraje v Kulturním centru Vizovice 17. 5. 2024, s následnými představeními v Sokolovně Malenovicích 24. 5. 2024, v divadle Hvozdná 14. 6. 2024 a v Besedě Otrokovice 18. 6. 2024. „Nenechte si ujít jedinečný kulturní zážitek, který spojuje talent, vášeň a kreativitu mladých umělců z našeho regionu,“ zve za celý organizační tým ředitel školy.

 

Bližší informace o představení a prodeji vstupenek: www.zusmalenovice.cz


(Ne)skutečný příběh. Zlínská ZUŠ připravila mimořádný projekt s tímto názvem. Veřejnosti po měsících příprav představí v premiéře muzikál známého autora.


Další novinky v kultuře