Novinky v kultuře

20.04.2024

Maturita za dveřmi: osvěžte si divadelní klasiky na poslední chvíli online!

Maturita je za dveřmi, nestíháte? Dramox vás zachrání! Známé klasiky můžete sledovat v divadelní verzi. Na Dramoxu najdete desítky titulů doporučené četby - včetně těch nejznámějších jako Maryša, Havlova Audience, Bratři Karamazovi, nebo Kunderova Ptákovina - v provedení českých i světových divadel.

Pokud si vytáhnete autory 20. století, znalosti života literárního velikána Karla Čapka se budou hodit. Podívejte se na představení Čapek a máte vyhráno! Podívejte se i na jeho drama o nástupu fašismu Bílá nemoc nebo adaptaci slavného Hordubala. Maturitanti by neměli vynechat ani Maryšu s Pavlou Gajdošíkovou a Norbertem Lichým v hlavních rolích, Mein Švejka z Divadla Husa na provázku nebo Kytici v netradiční verzi jako balet plný kouzel.

K vidění online je i jedna z mála divadelních her loni zesnulého Milana Kundery Ptákovina. Ondřej Vetchý s Jaromírem Dulavou a dalšími kolegy z Činoheráku předvádí dokonalou hereckou souhru v satirické komedii o jednom nevinném kosočtverci na tabuli… Z tvorby Václava Havla pak studenti ocení vtipnou Audienci od Bezručů, Vyrozumění z Komorní scény Aréna. 

Světová klasika snadno a rychle 

Na poslední chvíli stihnete dohnat i Bratry Karamazovy z Dejvického nebo rychlokurz ze světového divadla Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách z Divadla v Dlouhé. Jak upozorňuje jeden z hlavních představitelů Jan Vondráček: „Jestli nejste připoutáni, tak se držte vzájemně, protože vás upozorňuju, že toto představení bude velký fičák.“ V anglické verzi s českými titulky se nabízí i představení Romeo a Julie, Hamlet nebo Zkrocení zlé ženy ze známého stratfordského festivalu v Kanadě.

Dramox pro školy

Pro studenty a učitele má navíc Dramox speciální nabídku! Učitelé mohou vybrat ze dvou variant: buď objednat balíček pro celou třídu jen za 2 990 korun, v rámci nějž získá každý student ze třídy měsíční přístup na Dramox, nebo objednat klasické předplatné na měsíc, tři, šest nebo dvanáct s 50 % slevou. „Kromě přístupu k inscenacím získají učitelé také sadu metodických pracovních listů k vybraným představením, které Dramox vytvořil ve spolupráci s DAMU, a kterými je možné výuky zpestřit,” doplňuje Nela Miloševič. Pokud byste měli zájem o více informací o Dramoxu pro školy, neváhejte napsat na skoly@dramox.cz. Pedagogům rádi poskytneme zkušební voucher zdarma.


Maturita za dveřmi: osvěžte si divadelní klasiky na poslední chvíli online!


Další novinky v kultuře