Novinky v kultuře

11.03.2024

Posluchači Hitrádia Vysočina sestavili žebříček legendárních diskoték. Vyhrál klub Netopýr z Jihlavy

11.3.2024 Hitrádio Vysočina ze skupiny Media Bohemia vyhlásilo v únoru anketu na téma legendární diskotéky Kraje Vysočina. Na otázku: „Kde se nejlíp trsalo“, odpověděly tisíce posluchačů. Z nejčastěji zmiňovaných tipů pak vznikl nostalgický žebříček populárních diskoték, které dnes většinou již nefungují. Vítězem s největším počtem hlasů se stal jihlavský Netopýr, na druhém místě skončila třebíčská Znojemka a na třetí pozici jihlavská Točna. 

V únoru proběhla na HitrádiuVysočina anketa, do které se zapojily se svými tipy tisíce fanoušků a milovníkůKraje Vysočina. Na základě ankety vznikl žebříček legendárních diskoték v kraji, kde se dříve nejlépe trsalo. V tipech od posluchačů se nejčastěji objevovaly diskotéky Metro v Havlíčkově Brodě, Sydney 2000 z Vilémova, Ponorka v Jihlavě, Fabrika v Humpolci, Mrákotínská diskotéka, Caribic, Rex, Jupík, Vagon, Max, Panorama a další. Finálovou trojici nakonec vytvořily kluby Netopýr, Znojemka a Točna.

 

"V prvních třech týdnech posílali lidé své tipy a návrhy do rádia jak mailem, tak prostřednictvím sociálních sítí. Mnohdy vzkaz doplnili dobovou fotografií, nebo dokonce i krátkým videm. Hlavně se ale podělili o příběhy a vzpomínky, které často souvisely s prvními láskami, probdělými nocemi a zážitky s kamarády a kamarádkami,“říká Bedřich Musil, který má Hitrádio Vysočina na starosti a dodává: „Tým Hitrádia Vysočina během února navštívil řadu těchto dříve slavných diskoték, které už dnes třeba ani neexistují a na jejich místech se aktuálně prodává např. nábytek, vaří pivo nebo jsou prázdné, případně zbořené. O některých kolegové natočili i velmi emotivní videa se vzpomínkami tehdejších DJ, kteří zde působili. Posluchačům a fanouškům jsme pak na sociálních sítích nabídli i exkluzivnídobové záběry, což vyvolalo obrovskou vlnu zájmu.“

 

Finálový žebříček

Poslední týden v únoru proběhlo na sociálních sítích Hitrádia Vysočina dramatické hlasování. Fanoušci vybírali z finálové pětice, která obdržela nejvíc nominací, tu nejpopulárnější diskotéku svého mládí na Vysočině, kde se podle nich na Vysočině nejlíp trsalo. Hlasování nakonec ovládla diskotéka Netopýr v Jihlavě. Poslední den byl velmi dramatický a přinesl i velmi vyrovnaný boj o druhé místo, které nakonec uhájila třebíčská Znojemka před jihlavskou Točnou, které skončila třetí. Na čtvrtém místě se umístila diskotéka Metro v Havlíčkově Brodě a páté je Sydney 2000 z Vilémova alias Viláč. Na dalších místech pak byla Ponorka v Jihlavě, Fabrika v Humpolci, Mrákotínská diskotéka, Caribic, Rex, Jupík, Vagon, Florida, Max nebo Panorama a další.

 

„Jej, tam jsem chodívala ve středu na "piškot párty". To už je let,“ zníjeden z komentářů pod výsledkovou listinou na Facebooku stanice. Jiní zase vzpomínají na diskotéku Netopýr přímo u reportáže s retrospektivními záběry:„Jasně vybavuji a pamatuji. Jako voják jsem tam pařil léto 1999-2000.“„Pařil jsem tam u tyče s jednou slečnou,“ vzpomíná další posluchač Hitrádia Vysočina.

 

Hitrádio Vysočina je dlouhodobě nejpopulárnější regionální stanicí v Kraji Vysočina, kterou si denně naladí téměř 40 tisíc obyvatel regionu a týdně dokonce téměř 80 tisíc posluchačů. Stanice sídlí v srdci Vysočiny, odkud vysílá již více než 28 let a stala se nedílnou součástí každodenního života místních posluchačů, kterým nabízí regionální informace, kulturní i dopravní tipy a nechybí ani zábavné prvky a kvalitní hudební playlist.„Život v regionu není pro nás jen zdrojem zpráv, ale my ho skutečně žijeme. Naši moderátoři řeší obyčejné životy holek, kluků i rodin z Vysočiny a nejsou jen pasivními pozorovateli, ale aktivními účastníky tohoto dění. Máme totiž srdce, které hraje pro Vysočinu,“ dodává Bedřich Musil.

 


Posluchači Hitrádia Vysočina sestavili žebříček legendárních diskoték. Vyhrál klub Netopýr z Jihlavy


Další novinky v kultuře