Novinky v kultuře

01.12.2023

Čtyřsedačkovou lanovku na Bukovou horu testovaly sudy s pivem Holba

Hanušovice, 30. 11. 2023: Zátěžový test brzdného systému s maximální zátěží a za pomoci 396 pivních sudů Holba má za sebouHorský resort Buková hora – Červená Voda. Cílem testu brzd, který proběhl bez sebemenších problémů, bylo garantovat návštěvníkům 100% bezpečí v nadcházející sezóně.

Netradiční zátěž na test brzdového systému s maximální zátěží letos zvolil Horský resort Buková hora – Červená Voda. Byly jim pivní sudy Holba Šerák a důvod byljednoduchý. Sudy umožňují ideální rozložení váhy,a navíc se s nimi dobře manipuluje. Každý z nich vážil 63 kg, což je optimální váha jednoho člověka na lanovce.

 

„Na Bukové hoře se brzdný systém s maximální zátěží testoval s našimi sudy poprvé. Areál nás jako partnera oslovil a my jsme souhlasili.Po přípravách jsme den předem naložili plný návěs, tedy 396 sudů našeho Šeráku, abychom mohlibýt brzy ráno na místě.Jelikož nám počasí moc nepřálo, museli jsme naše plány operativně změnit a k přepravě sudů využít traktor s paletovými vidlemi pro přiblížení sudů z parkoviště k lanovce. Tam jeobsluha lanovky z Bukovky ručně „usazovala“ na jednotlivé sedačky.,“ říká Ondřej Hnila, brand manager pivovaru Holba a dodává:„Byla radost se dívat, jak se naše Ryzí pivo z hor vozí na čtyřsedačkové lanovce horskou krajinou a trochu jsme jim ty výhledy, i přes nepříznivé počasí, záviděli.“

Na každou sedačku bylo umístěno 5 sudů piva Holba a následně obsluha lanovky simulovala zátěžové brzdné zkoušky. „Testy probíhaly ve třech fázích. První proběhl s maximální zátěží, pak s 25% a nakonec bez zátěže. I díky pomoci od Holby můžeme říct, že naše čtyřsedačková lanovka je na zimní sezónu ve 100% formě a návštěvníci se mohou těšit na skvělé lyžařské zázemí,“ říká Marek Toman, náčelník lanové dráhy v Horském resortu Buková hora – Červená Voda.

Čtyřsedačková lanovka na Bukovou horu je nejrychlejší a nejdelší (1688 m) v Česku. Převeze 2 000 osob za hodinu, jízda trvá 5,6 minut a celkový počet sedaček je 99. Této lanovky se nemusejí obávat děti ani senioři. Díky odpojitelnému systému je nastupování i vystupování naprosto bezpečné a pohodlné.

 

 

 

Společnost Pivovary CZ Group a.s. má v portfoliu pivovary značek Holba, Litovel a Zubr.  Pivovary patří mezi tradiční české výrobce piv působící především na Moravě. K výrobě piva používají kvalitní regionální suroviny a ve výrobě se využívá tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě. Roční výstav skupiny letos překoná hranici 800 tis. hl, přičemž téměř třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva společnosti Pivovary CZ Group a. s patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější oceňovaná piva v ČR. Každoročně se umisťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.


Čtyřsedačkovou lanovku na Bukovou horu testovaly sudy s pivem Holba


Další novinky v kultuře