Novinky v kultuře

15.11.2023

Dramox má 3. narozeniny! Je v kinech a divadlům poslal 25 milionů korun

15.11.2023 Tři roky má divadlo online Dramox, nabízí přes 350 představení a divadlům poslal 25 milionů korun. Nově ho najdete v kinech po celé republice, kde si diváci každý měsíc užijí několik divadelních hitů na velkém plátně.

Dramox se po třech letech fungování stal zavedeným místem pro dobře strávený čas a zároveň podporu divadelní kultury. “Dramox jsme spouštěli pár dní před totálním lockdownem, dnes diváci sledují Dramox protože chtějí zažít skvělý večer s nejlepšími českými i zahraničními divadly. V tom se nic nezměnilo” popisuje zakladatel a ředitel Dramoxu Martin Zavadil.

 

Divadlo s Dramoxem do kin!

 

V letošním roce se navíc Dramox vydal do nového terénu: na plátna kin. Od března letošního roku navázal spolupráci s necelou stovkou kin po celé republice, které svým návštěvníkům nabízejí na filmovém plátně divadelní skvosty jako komedie Jedlíci čokolády z Klicperova divadla, muzikál Touha jménem Einodis z Ungeltu nebo Čapkovo drama Bílá nemoc z Mladé Boleslavi. V letošním roce už proběhly desítky projekcí projekcí, stovky jsou plánované pro další měsíce. „Kina, města nebo třeba knihovny potřebovali prostředníka, který může nabídnou každý měsíc skvělá představení. Většina kin nabízí divadelní záznamy pravidelně, třeba dopoledne nabídnou projekce pro školy, večer zase skvělý zážitek pro dospělé a v sobotu ráno do kina zajde tatínek s dětmi,” popisuje spolupráci s kinaři Martin Zavadil. Dramox nabízí kinům každý měsíc novou nabídku představení, každý měsíc v něm najdou tři nové kusy. Nebude chybět ani speciální vánoční program. I ze vstupného z kin, stejně jako z online záznamů, míří většina peněz právě divadelním tvůrcům.

 

 

Co frčí na Dramoxu?

 

Z víc než 160 divadel na Dramoxu největší úspěch sklízejí scény Dejvické divadlo, Klicperovo divadlo nebo Divadlo v Dlouhé. Divácké hitparádě vévodí představení Šťovík, pečené brambory a Dabing Street z Dejvického divadla. Baví i nesmírně vtipná komedie Davida Drábka z Klicperova divadla Jedlíci čokolády. Na vrcholu žebříčku jsou také další inscenace z Dejvického, příběh ruského vědce Teremina v podání Ivana Trojana. A mezi nejoblíbenější pětku se dostalo i legendární Souborné dílo Williama Shakespeara z Divadla v Dlouhé.

 

Na své si ale přijde každý –⁠ děti baví nesmrtelné příběhy Spejbla a Hurvínka, kdo má rád klasiku sleduje Shakespeara v originále a fajnšmekry třeba současný nový cirkus a moderní taneční divadlo. Podzimní sezónu Dramox startuje představením Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou, dojemným příběhem 4000 dnů s Hanou Maciuchovou nebo sportovní groteskou Transky, body, vteřiny. Diváci si mohou vyzkoušet divadlo online na týden zdarma a potom si vybrat z předplatného na měsíc, čtvrtletí, půlrok nebo rok.

 

25 milionů divadlům divadlům

 

 

Dramox větší část z předplatného posílá zpět divadlům a tvůrcům a podpořil je již částkou 25 milionů korun. Peníze z předplatného jsou rozděleny podle toho, co předplatitelé sledují. Za zbylé části předplatného Dramox představení natáčí, platí servery a veškerý provoz “Nejsledovanější představení jsou právě ty, které divadlům tvůrcům přináší nejvíc peněz na další představení. Ve finanční podpoře divadel budeme stále pokračovat.” říká ředitel Dramoxu Martin Zavadil


Dramox má 3. narozeniny! Je v kinech a divadlům poslal 25 milionů korun


Další novinky v kultuře