Novinky v kultuře

12.10.2023

Znáte nejděsivější táborákovou historku a který film je považován za zrod dnešních marvelovek?

12.10.2023 Pro všechny fanoušky hororových příběhů je tu dobrá zpráva. Dynamické tvůrčí duo, které má za sebou oceňovaný podcast Hodina dějepichu o historii intimností, se vrhá do temných hlubin hororového filmu a literatury. Již zmíněný podcast se stal Objevem roku 2023 a získal 1. místo v kategorii vzdělávacích podcastů. A teď Tereza Kujová s Janem Studničkou spouští nový podcast s názvem Stanice hrůzy. 
 
Podcasty s kriminální a temnou tématikou se stávají stále oblíbenější. Stanice hrůzy tak vznikla nejen pro milovníky všech strašidelných děl, ale také pro ty, kteří chtějí diskutovat ať už o samotném zpracování, hereckých či dabérských výkonech či zjistit a dozvědět se nějaké zajímavosti z natáčení a postřehy ostatních prostřednictvím tohoto podcastu, který vás přenese do stanice plné hrůzostrašných děsů. Nová epizoda bude vycházet každý čtvrteční večer na Forendors.cz. 
 
Každý díl bude začínat nějakou známou či méně známou hororovou děsivou povídkou, která vás hned na úvod velmi rychle přenese do stanice plné hrůzostrašných příběhů, tzv. creepypasty. Jedná se o krátké hororové strašidelné příběhy a pověsti, kde o vraždy, sebevraždy, paranormální jevy a tajuplné události není nouze. Častou jsou tyto příběhy sdílené a šířené na internetu. Avšak v dobách před internetem se tyto historky šířily především u táborákových ohňů. Takže jestli jste jezdili na tábory, hned na úvod si můžete ověřit, zda jste někdy podobnou historku slyšeli nebo se jedná o tu, která se povídala na vašem táboře. 
 
V prvním díle se oblíbená a známá dvojice Jan Studnička a Tereza Kujová bude věnovat dnes již kultovnímu upířímu akčnímu hororu známému jako Blade. Jde o film z roku 1998 a byl natočen podle komiksové předlohy z dílny Marvel Comics. Tento snímek je pravděpodobně zrod marvelovek. Do hlavní role byl obsazen Wesley Snipes hrajícího Bladea, napůl člověka, napůl upíra bojujícího proti dalším upírům. Po úspěchu prvního filmu byly nakonec natočeny ještě dva celovečerní filmy, kde Wesley Snipes v roli Bladea sehrál svou životní roli. Věděli jste, že Blade je první superhrdinský film s černošskou hlavní postavou? A že v tomto filmu můžete slyšet nejlepší techno remix devadesátých let? Nebo že na původní závěrečnou scénu režisérovi nezbyly peníze? Nejen toto se dozvíte, když si pustíte Stanici hrůzy. 
 
Na platformě Forendors, pro kterou aktuálně můžete hlasovat pro Projekt roku v Křišťálové Lupě si můžete vybrat z mnoha podcastů z kategorií, které vám vyhovují. Terapie sdílením PODCAST, Radio ZEITUNG, Chumelenice, Brain We Are, Kecy & Politika, Mirka Van Gils Slavíková a další tvůrce z oblasti know-how, vzdělávání, zábavy, literatury, sportu, cestování nebo umění si zde vybere každý. Nově je k dispozici i mobilní aplikace. 
 
https://www.forendors.cz/stanice.hruzy
https://www.instagram.com/stanice_hruzy/?hl=cs
 

Znáte nejděsivější táborákovou historku a který film je považován za zrod dnešních marvelovek?


Další novinky v kultuře