Novinky v kultuře

12.10.2023

Útěk jako argument, zbraň i svoboda. Moře dní vydávají singl a videoklip Kamiony řídí

12.10.2023 Videoklipem a singlem Kamiony řídí uvádí do světa nové album ostravský projekt Moře dní. Eponymní deska se čtrnácti písněmi vychází 23. října, o měsíc později proběhne křest v ostravském Docku společně s kapelou Stratopilot. Moře dní přenáší diváky na cesty autem i kamionem. Krátká, vtahující road movie vznikla v Ostravě a okolí v srpnu tohoto roku.

 
V klipu se objeví řada osobností ostravské kulturní scény - Ema Červenáková, Vlastimil Žwak, Kateřina Kapková, Lukáš Melník z Divadla Petra Bezruče, František Strnad z Národního Divadla Moravskoslezského, Tereza Zahrádková, Ellen Cinegrová, Milan Straka, Radek Pastrňák i sami členové kapely Lukáš Lukáš a Martin 'Marcyn' Hampel.
 
„Útěk jako jediný možný argument, jediná dostupná zbraň i známka ryzí svobody. Starší ségru čeká cesta kolem světa a jediný, kdo šílí, jsou rodiče. Utéct je jedna věc, utéct, tak aby čin skutečně nabyl svého významu, je věc druhá. Téměř každý máme ve své přítomnosti a okolí někoho, kdo zažil prekérní situace s rodiči. Někdo měl šíleného fotra, někdo matku, někdo to schytal obojí… Dospívání zkrátka není a nikdy nebyla jednoduchá etapa v životě,“ dodává k pozadí písně Kamiony řídí frontman Hampel.
 
Jádro projektu Moře dní tvoří Hampel ze zaniknuvších Places a Lukáš Lukáš, který stojí nejen za mixem nahrávky, ale také za scénářem a spolu s Ondřejem Smékalem za režií poutavého videoklipu. Naživo dvojici doprovází také kytarista Marek Slonina, klávesista Kubo Hajduch, basista Marek ‘Chopper’ Czopnik a bubeník Petr Novák. 
 
Eponymní debutové album Moře dní vychází 23. října digitálně a na kazetě, křest proběhne 23. listopadu v ostravském klubu Dock.
 
Youtube Kamiony řídí: https://youtu.be/tvqeoFyZENQ?si=qBqSVJTgqTkc1v8D
 

Útěk jako argument, zbraň i svoboda.  Moře dní vydávají singl a videoklip Kamiony řídí


Další novinky v kultuře