Novinky v kultuře

09.06.2023

Do Třeboně zavítá Cold Cold Nights, jeden z nejzajímavějších projektů české alternativní scény

9.6.2023 Třeboňský prostor 105 přivítá 11. června Cold Cold Nights a jejich novinku Ten Years Later. Vstupné na akci je dobrovolné!

 „V Třeboni jsme naposledy hráli před několika lety, když se tu ještě konal Anifilm. Těšíme se, že do tohoto krásného města přivezeme i naši novou desku,“ říká Jakub Jirásek.

 

Cold Cold Nightsse zrodili ze sólo projektu J frontmana Jakuba Jiráska roku 2015. První deska (The) Last Summer získala nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo a hudební ceny Anděl. Druhé album Ten Years Later vyšla koncem roku 2022 pod hlavičkou DIY labelu Black Pear Label a vysloužila si nominaci na cenu Apollo za desku roku. Osm písní s velkou škálou zvuků od syntezátorů a varhan po trubku a zvonkohru je o něco popovější než předchozí album, ale stále si zachovává nezaměnitelnou fasádu lo-fi indie. Ten Years Later, jenž vznikalo mezi Čechami, Berlínem a Chicagem, se zhusta objevovalo v žebříčcích nejlepších tuzemských nahrávek 2022.

 

Od svého vzniku vystupují Cold Cold Nights pravidelně v České republice a zahraničí, zahráli v  Německu, Belgii, Holandsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Bosně, Černé Hoře, Chorvatsku, Slovinsku, Rakousku a Francii. Sestavu tvoří, kromě  kytaristy a zpěváka Jakuba Jiráska, multiinstrumentalista Štěpán Oves, trumpetista Kryštof Knapp a bubeník Daniel Došek.

 

Třeboň 105 je členem platformy 2️8 HOUSES, která sdružuje jihočeské kulturní aktéry a vznikla v rámci kandidatury Českých Budějovic na Evropské hlavní město kultury 2028. Kul.turista je série akcí, která propojuje jednotlivé kulturní domy skrze společné pořádání akcí.

 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Ejugqs4MYBE

 

FB událost:https://www.facebook.com/events/269116985641719


Do Třeboně zavítá Cold Cold Nights,  jeden z nejzajímavějších projektů české alternativní scény


Další novinky v kultuře