Novinky v kultuře

07.06.2023

Happening na břehu Jizery. Český ráj opět ožije Festivalem Dolánky

1.6.2023 Kemp Dolánky se v sobotu 22. července opět promění v místo plné hudby. Na břeh řeky Jizery se po roce vrací multižánrový Festival Dolánky. Oblíbená akce nabídne i letos nabitý program a kvalitní hudební výběr.

Areál Kempu Dolánky hostí festival již řadu let. Navázal na Folkovou noc, která sem byla před časem přemístěna z Frýdštejna, v současné podobě jednodenní akce s dobrovolným vstupným funguje desátým rokem, připomněl Martin Bauer,jednatel pořádající společnosti SUNDISK.
 
I v letošním roce nabídnou organizátoři profesionální ozvučení a stage, na které se objeví zajímavá jména české hudební scény jako JAMARON, ŠVIHADLO, ZNOUZECNOST, THE CUBES, jako vždy i zahraniční kapela, tentokrát folkové YAGODY z Ukrajiny  a další. Festival každoročně láká návštěvníky z řad místních i turistů. „FESTIVAL DOLÁNKY je prázdninový hudební festival mnoha žánrů, s výjimkou agrometalu, normalizačního popu a revivalů. Tradičními návštěvníky našeho festivalu jsou turisté či vodáci, kteří zavítali na Maloskalsko a Turnovsko, a také hudební fanoušci všech věkových kategorií,“komentoval Bauer.
 
Paddleboardy, lezecká stěna i pohoda u vody
 
Zejména děti jistě ocení doprovodný program, který nabídne například nafukovací lezeckou stěnu, skákací hrad nebo korálkovou dílničku. „Navíc si návštěvníci mohou půjčit koloběžku a vyrazit do okolí,
vyzkoušet si jízdu na paddleboardech nad jezem nebo si užít pohodové odpoledne s rodinou u řeky,“ dodal Bauer.
 
Areál Kempu Dolánky nabízí pro festival ideální zázemí s parkováním, s možností stanování as kvalitním občerstvením. Vstupné bude jako každoročně dobrovolné a během večera slosovatelné o ceny.
 
Festival pořádá a financuje SUNDISK a hudební Klub Na Rampě, s podporou města Turnov
a Libereckého kraje.
 

 

Více infonawww.festivaldolanky.cza www.facebook.com/festivaldolanky

Happening na břehu Jizery. Český ráj opět ožije Festivalem Dolánky


Další novinky v kultuře