Novinky v kultuře

23.05.2023

10 nejsledovanějších představení pro děti na Dramoxu

23.5.2023 Nachystejte dětem divadelní nadílku. Na Dramoxu najdete desítky krásných a chytrých představení pro děti. Potěší vás Hurvínek, stínohra, hudební inscenace od bratří Formanů i kratší pohádky. Vyberte si z našich nejsledovanějších tipů.

Hurvínek vám vleze až do obýváku

 

Hurvínka nejde nemilovat, jeho dobrodružství stále baví nejen nejmenší diváky a na Dramoxu patří mezi nejsledovanější. V představení Hurvínkova nebesíčkase můžete podívat, jak to dopadne, když se rozhodne naučit Žeryka mluvit lidskou řečí. V představení Hurvínkovo přánísi zase vyzkouší, jaké to je být dospělý. Být malým klukem už ho totiž nebaví. A už vůbec ho nebaví sedět celý den v lavici, s oslíkem Hýkálkem se proto vydá do Oslova, kde se prý do školy nemusí. Podívejte, jak to s Hurvínkem mezi oslydopadne. A co ho čeká na cestě mezi středověké rytíře? Uvidíte v napínavém představení Hurvínkova kouzelná flétna. Mánička si potrpí spíš na módu, za krásné šaty by dala cokoliv. Touha ji nakonec dovede až do pekla, kde se dozvíte Jak s Máničkou šili všichni čerti

 

Hurvínek na Dramoxu: DRAMOX PRO DĚTI

 

Od Dášeňky po dinosaury

 

Když se to narodilo, bylo to takové bílé nic… ze kterého se brzy vyklubalo rozpustilé štěně, co si získá každého! Příběh o nezbedné Dášeňcena divadelní prkna krásně přeneslo Divadlo Scéna. Divadlo DRAK vás zase učaruje poetickým příběhem o křehké dívce, na kterou nesmí dopadnout paprsek světla. Představení O bílé lanidoprovází hudba Jiřího Vyšohlída, za kterou získal Cenu divadelní kritiky. Bratři Formanové zase spolu s Divadlem Lampion vytvořili nádhernou výpravnou inscenaci Šťastný princ. V Jihočeském divadle si pak v dobrodružném představení Ztracený světužijete jedinečnou cestu do pravěku, kde na vás čekají dinosauři, které budete pouštět dětem pořád dokola.

 

Trailer Šťastný princ: Šťastný princ | Divadlo Lampion | Trailer | Dramox

 

Louskáček z Národního divadla

 

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet přebývá Rákosníček, který už se těší, až vás zavede do světa plného pohádkových bytostí, humoru a písniček. A překrásnou hudbu P. I. Čajkovského si pak užijete v dětském představení Louskáček a Myšák Plyšák, které na jeviště přenesli tanečníci Baletu Národního divadla. 

 

 

Všem dětem přejeme krásné divadelní zážitky!


10 nejsledovanějších představení pro děti na Dramoxu


Další novinky v kultuře