Novinky v kultuře

21.04.2023

Známý beatboxer, špičky extrémní cyklistiky i první Čech, který objel Zemi na kole. Nedělní program v centru Zlína slibuje zážitkový program i mimořádné osobnosti

20.4.2023 Zlín – Velkolepé zážitkové odpoledne pro širokou veřejnost, hudební fanoušky i sportovce slibuje akce Sportovní náměstí. Nabídne mimo jiné show extrémních cyklistů na dvanáctimetrové u-rampě, vystoupení beatboxera Ondřeje Havlíka, elektromobily Tesla, graffiti workshop na autovraky i propojení s cestovatelským festivalem Země neznámá. Akci pořádá Živý Zlín a město Zlín. Program na náměstí Míru v neděli 23. dubna 2023 začíná ve 14.30 hodin. 

Projekt Dny otevřených sportovišť letos vyvrcholí sportovní show na náměstí Míru. Oživí ho impozantní dvojitá u-rampa s parkourovou zónu. Na ní se odehraje parkourová show, workshopy i soutěže s VSA Xtreme. Malí návštěvníci si užijí trampolínky a skákací boty na stanovišti Meet Fit a také šlapací káry a umělecké graffiti na autovraky. 

Na pódiu během odpoledne vystoupí známý beatboxer, mistr světa v loopingu a několikanásobný mistr ČR v beatboxu Ondřej “Endru” Havlík v doprovodu fenomenálního klávesisty JeNa Hovorky. Večer zakončí kapela Křídla.

Cestovatelský festival Neznámá země připravil zónu nazvanou Světem na dvou kolech. Přinese setkání, autogramiády a workshopy s extrémními a dálkovými cyklisty. Od těch nejpovolanějších se dozvíte, jak si vybrat nebo poskládat nejideálnější kolo, jak přežít nejtěžší závody světa, ale taky jak si užít pohyb na dvou kolech rekreačně, doma i ve světě, pro čirou radost z pohybu. Na náměstí Míru bude například extrémní cyklista Adam Záviška, který má za sebou nejtěžší a nejdelší závody světa, ale i Víťa Dostál, první Čech, který objel zeměkouli na kole a do třetice horolezec a vášnivý cyklista Radek Jaroš, který jako jediný Čech a patnáctý muž na planetě získal Korunu Himálaje, když stanul na vrcholech všech osmitisícovek. Z rodného Nového Města na Moravě dojel na kole na Kavkaz pod horu Elbrus a třeba v Austrálii absolvoval slavný závod Crocodile Trophy.

Program obohatí také nejnovější modely elektromobilů Tesla. Profesionálové z Teslička.cz posadí návštěvníky do auta budoucnosti a předvedou jim všechny jeho možnosti – light show, hořící krb nebo megafon. Tyto vozy nemají klasický volant jako běžná auta, ale Yoke, což budí velkou pozornost. Podrobný program naleznete na www.kulturazlin.cz. Vstup na akci bude volný. Akci organizuje statutární město Zlín skrze svou příspěvkovou organizaci Živý Zlín. 

 

Akce Sportovní náměstí je součástí Dnů otevřených sportovišť, které proběhnou 21. a 22. dubna ve vybraných časech na zlínských sportovištích, veřejných prostranstvích a ve sportovních halách. Zlíňanům otevře své brány řada místních klubů i organizací. Nabídnou dospělým i dětem zcela zdarma spoustu tradičních, ale i netradičních sportů, které si vyzkouší pod dohledem profesionálů.Další novinky v kultuře