Novinky v kultuře

11.03.2023

Na zlínském zámku letos vystoupí hudebníci z Izraele, Anglie i Ekvádoru. Živý Zlín v pátek startuje novou sérii jazzových koncertů

9.3.2023 Zlín – Jazzovou sérii na zámku Zlín zahájí v pátek 10. března vyprodaný koncert izraelské zpěvačky Naamy Guggenheim. Projekt zlínského kulturního centra pod názvem Jazzový zámek přinese skrze výjimečné osobnosti také přesahy do soulu, blues, elektronické hudby a dalších žánrů.

Během roku vystoupí ve Zlíně také ostravsko-zlínští Chops, slovenské Pacora Trio, Jamie Marshall & AA Band, ale i ekvádorská zpěvačka Andrea Ruilova Barzola či britská bluesová diva Victoria Klewin. „Zpěvačka Naama Guggenheim sál na zámku beznadějně vyprodala. Famózní umělci v kombinaci s kouzelnými prostory zlínského zámku přinášejí do zlínské kultury naprosto nový a nezapomenutelný zážitek,” přiblížila Jana Kubáčová, ředitelka kulturního a kreativního centra Živý Zlín.
Hned 12. dubna následuje mladá ostravsko-zlínská formace Chops složená z ostřílených muzikantů, kteří sbírají zkušenosti v kapelách nejrůznějších žánrů – od jazzu, přes folk, pop, neo soul až po hiphop - a tato dynamika se promítá i do jejich společné tvorby. Vstupenky jsou právě v prodeji.
V květnu nás pak čeká slovenská návštěva. Fenomenální slovenský houslista Stano Palúch přiveze do Zlína své Pacora Trio. Těšit se můžete na jazz s příměsí swingu a ozvěnami východoevropského folkloru. Palúch je jedním z největších objevů slovenské a české scény world music a jazzu posledních let a spolu s ním vystoupí virtuózní moldavský cimbalista Marcel Comendant a excelentní slovenský jazzový kontrabasista Robert Ragan.
Letní koncert anglického písničkáře, zpěváka a kytaristy Jamieho Marshalla a jeho kapely nás čeká 14. června a při dobrém počasí si ho společně vychutnáme na nádvoří. Po prázdninové přestávce se pak série Jazzový zámek vrátí 26. září. Až z Ekvádoru dorazí Andrea Ruilova Barzola, která ve své hudbě reflektuje nejen své kořeny, ale i kulturu Mexika, Kuby a Brazílie. Jazzový rok uzavře 22. listopadu britská bluesová diva a jedna z ikon současného vocal jazzu Victoria Klewin.
V nejbližší době chystá Živý Zlín na zámku i další kulturní program. Kreativce potěší série sobotních Zámeckých ateliérů, které začínají 18. března v 14 hodin a fandové filmu ocení komunitní kino. Prvním filmem promítaným na zámku bude 22. března od 19.30 kultovní westernové drama Mrtvý muž. V jarním programu nebudou chybět ani Velikonoce na zámku, které přinesou 2. dubna od 14 hodin vystoupení dětských folklorních souborů, pletení tatarů, mini jarmark a další program.
Vstupenky na Zámecké dílny a jazzové koncerty zakoupíte na www.kulturazlin.cz a v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku.

Na zlínském zámku letos vystoupí hudebníci z Izraele, Anglie i Ekvádoru. Živý Zlín v pátek startuje novou sérii jazzových koncertů


Další novinky v kultuře