Novinky v kultuře

23.02.2023

Živý Zlín zve na zámek, rozjíždí kino, tvořivé ateliéry i jazzové večery

23.2.2023 Živý Zlín zve na zámek, rozjíždí kino, tvořivé ateliéry i jazzové večery
Přijďte v březnu ochutnat zámecké Ko.Kino, probuďte své kreativní já během tvořivých
Zámeckých ateliérů a nenechte si ujít ani koncert izraelské vycházející hvězdy Naamy
Guggenheim. Užijte si kulturní jaro na zámku se Živým Zlínem!
Od ledna oživuje kulturní a kreativní centrum Živý Zlín nejen veřejný prostor a zámek Zlín, ale také sál v kolektivním domě. Právě zde v minulosti probíhaly jazzové večery, které se nyní přesouvají zpět na zámek. Sérii šesti koncertů zahájí 10. března energická zpěvačka Naama Guggenheim.
„Zámek byl v minulosti dějištěm řady kulturních akcí a my chceme na tyto aktivity navázat a zároveň místo i lokalitu oživit prvky současné kultury a zpřístupnit ho komunitám, kreativcům i veřejnosti,” popsala chystané aktivity na zámku Jana Kubáčová, ředitelka kulturního a kreativního centra Živý Zlín.
Na své si přijdou i fandové filmu. Zámek se totiž promění v improvizované artové komunitní kino! A na programu Ko.Kina se může podílet každý, protože snímky vyberou sami diváci anketní formou. První filmový bonbónek, který rozbalíme, bude 22. března v 19.30 kultovní westernové drama Mrtvý muž režiséra Jima Jarmusche z roku 1995. Před promítáním proběhne krátký úvod a vstupné bude dobrovolné.
Malé i velké kreativce pak čeká série sobotních Zámeckých ateliérů, které začínají 18. března ve 14 hodin. Každý v sobě může probudit tvořivého ducha a naučit se něco nového. V průběhu série si vyrobí například deník z vlastního papíru, netopýří budku nebo recyklovaný textil. Tvořivci si vždy domů odnesou minimálně jeden hotový výrobek. Součástí bude také jednorázová kavárna a promítání filmů pro děti.
V jarním programu nebudou chybět ani Velikonoce na zámku, které přinesou 2. dubna od 14 hodin vystoupení dětských folklorních souborů, pletení tatarů, naučnou stezku, mini jarmark a další bohatý program, který v rámci programu Živého Zlína pořádá Inspirace Zlín, z. s. Vstup zdarma.
Mimo lokalitu Soudní 1 se v březnu Živý Zlín podívá do Městského divadla Zlín, kde 5. března spolupořádá Dětský karneval s Pipi Dlouhou punčochou. V kolektivním domě se pak od 3. do 31.3. uskuteční výstava obrazů k 90. výroční ZUŠ Zlín. Pokud vás baví cestování, přijďte do tohoto kulturního sálu na besedu Jordánsko low cost 21. března v 18 hodin. O své nezapomenutelné zážitky se podělí Jakub Janíček a Nikola Hauerlandová.
Vstupenky na Zámecké dílny a jazzové koncerty zakoupíte na www.kulturazlin.cz a v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku. Vstupenky na karneval zakoupíte na divadlozlin.cz.

Živý Zlín zve na zámek, rozjíždí kino, tvořivé ateliéry i jazzové večery


Další novinky v kultuře