Novinky v kultuře

17.02.2023

Gaia Mesiah vydá za necelý měsíc nové album VLNO∞BYTÍ a vyrazí na turné

V Praze 15. února – Nové album VLNO∞BYTÍ vydá 10. března živelná rocková čtveřice Gaia Mesiah. Nahrávka obsahuje dvanáct písní, mezi nimiž převládají novinky, výjimkami jsou loňský singl NeNe a další česky zpívaná píseň Království, jež byla už na předchozím studiovém albu Excellent Mistake, nyní ale vychází v akustické verzi. Dravé formaci Gaia Mesiah se na album VLNO∞BYTÍ podařilo přenést strhující energii a mimořádné nasazení charakterizující její živá vystoupení. Šťavnatou desku podpoří turné po České republice a Slovensku, které odstartuje 10. března v klubu Náplavka v Hradci Králové a jehož součástí budou koncertní křty v pražském klubu Roxy a na brněnské Flédě.

 

„Na novém albu se vracíme ke kořenům naší tvorby a k muzice, která nás vždy ovlivňovala a stále ovlivňuje,“říká kytaristka Katka Morella a baskytarista Josh Stewart ji doplňuje: „Je tam vše, čím je Gaia pověstná. Charakteristické kytarové riffy a basové groovy, emotivní bicí a úžasný zpěv Marky Rybin, která umí být sladká i hrozivá zároveň.“ Současnou konstelaci uvnitř kapely, která se v roce 2019 po dlouhé odmlce vrátila na scénu s albem Excellent Mistake, neváhá Katka Morella označit za radostnou. „Taková kombinace energie a lidského porozumění mezi námi snad nikdy nebyla,“ říká Morella. Masteringu nové nahrávky se ujal australský producent a držitel ceny Grammy William „King Willy“ Bowden.

 

První ochutnávku z nového alba VLNO∞BYTÍ kapela nabídla už loni na podzim na našlapaném singlu NeNe, který doprovodil i klip, jenž je ke zhlédnutí na https://youtu.be/Q46AOl8-ppM. Nové album Gaia Mesiah představí naživo na více jak dvaceti zastávkách koncertního turné, například 30. 3. v Barráku v Ostravě, 7. 4. v Lidovém domě v Karlových Varech, 12. 4. v pražském Roxy (křest alba), 21. 4. v klubu Žlutý pes v Pardubicích nebo 27. 4. v klubu Fléda v Brně (2. křest alba). 

 

Gaia Mesiah vznikla v roce 2000 a záhy si vysloužila pověst nespoutané a nadupané crossoverové kapely, jejíž největší síla spočívá v živém vystupování. Přesvědčivou frontwoman Marku Rybin od začátku skvěle doplňovaly kytaristka Katka Morella a bubenice Misha, na basu dívkám tvrdil muziku Australan Josh Stewart. Po stovkách úspěšných koncertů a studiových albech Ocean (2005) a Alpha Female (2007) se Gaia Mesiah na deset let odmlčela. Velkolepý comeback v původním složení korunovalo v roce 2019 album Excellent Mistake a návrat dravé koncertní čtveřice zdokumentovalo o rok později atypické živé album Refresh In Golden Hive Live. 

 

 

GAIA MESIAH - VLN∞BYTÍ TOUR 2023

10/3    HRADEC KRÁLOVÉ / Náplavka

11/3    BEROUN / Sál Wágnerovo náměstí

17/3    JABLONEC N/N / Na rampě

18/3    TEPLICE / Knak

25/3    VYSOKÉ MÝTO / M Klub

30/3    OSTRAVA / Barrák

31/3    FRÝDEK MÍSTEK / Stoun

01/4    VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ / M klub

06/4    VROUTEK / zkušebna

07/4    KARLOVY VARY / Lidový dům

08/4    TANNA /D/ / Kunsthalle

12/4    PRAHA / Roxy

21/4    PARDUBICE / Žlutý pes

26/4    BRATISLAVA / Randal

27/4    BRNO / Fléda

28/4    UHERSKÉ HRADIŠTĚ / Klub Mír

29/4    VSETÍN / Tři Opice

12/5    KLATOVY / Bistro Vlaštovka

13/5    KLADNO / Auto Da Fé


Gaia Mesiah vydá za necelý měsíc nové album VLNO∞BYTÍ a vyrazí na turné


Další novinky v kultuře