Novinky v kultuře

09.01.2023

Videoklip Masquerade písničkářky Niky ztvárňuje přetvářku ve společnosti i vztazích

První videoklip s názvem Masquerade z uhrančivého debutu Flesh & Soul vydává písničkářka a skladatelka Nika.

 

Studentka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. V textu Masquerade se vyrovnává s vyumělkovaností světa kolem nás a falešným zdáním dokonalosti i přes jasně viditelnou realitu.

 

YouTube Masquerade: https://youtu.be/yMa6MK-Ronk

 

„V Masquerade vyprávím o přetvářce ve společnosti i v osobních vztazích. O věcech, kterých jsou lidé schopni, jen aby se druhému zavděčili - byť jim to může být proti srsti. Tahleta maškaráda se našimi životy prolíná a málokdy se bez ní obejdeme,“říká ke skladbě její autorka a interpretka Veronika Boráková aka Nika.

 

Scénáře se Nika ujala spolu s filmařem Prokopem Steinerem, sama ve videoklipu vystupuje v roli vypravěčky, na scéně se objevují také tanečníci z Tanečního studia Emotion.

 

Natáčeli jsme poslední listopadový víkend. Byla zima, na šaty, pobíhání po lesích Máchova kraje a nevytápěné Kapli svatého Ducha v Liběchově, naprosto ideální,dodává ke vzniku klipu s úsměvem Nika.

 

Album Flesh & Soul vyšlo v březnu tohoto roku. Vyzrálý počin vznikal několik let, věnuje se bolestivým tématům od manipulace, přetvářky po fyzické a psychické násilí. Nika hraje od čtyř let na klavír, první skladby začala psát v šesti letech, ovlivnil ji rock, syntézy jazzu i klasická hudba.

 

Nika vystoupí se svou doprovodnou kapelou ve složení klavírista Pavel Duda, bubeník Jonáš Bjolek a baskytarista Nicolas Gatto 20. dubna v ostravském KD Poklad.


Videoklip Masquerade písničkářky Niky  ztvárňuje přetvářku ve společnosti i vztazích


Další novinky v kultuře