Novinky v kultuře

09.01.2023

Koncert kytarového mistra i zlínské ulice na malířském plátně v podání dvanácti malířů. Zamiřte v lednu do kolektivního domu!

6.1.2023 Zlín – Od nového roku zažívá kulturní prostor v kolektivním domě velké změny. Začala v něm působit příspěvková organizace města Živý Zlín. Program přinese koncert uznávaného kytaristy Romana Krejčího i unikátní výstavu Zlín v obrazech: Ozvěny Zlín 700 s atraktivním doprovodným programem. 

„První akcí v novém roce bude v kolektivním domě výstava, která představí město z dvanácti různých pohledů zlínských malířů, kteří působí v klubu AB 11. Mezi nimi najdete také například uznávanou umělkyni Taťánu Havlíčkovou,” popisuje výstavu Zlín v obrazech ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová. Vernisáž, která proběhne 10. ledna od 17 hodin, doplní také fotografie Josefa Řezníčka, hudební vystoupení Heleny Čermákové či zvuková podoba Živé kroniky. Tento projekt byl součástí oslav 700 let města a sami Zlíňané v něm zaznamenali, jak prožili výroční rok. Ohlédnutí za oslavami tak nebude jen vizuální, ale i zvukové. Výstava bude přístupná až do 26. ledna a proběhne pod záštitou primátora města Jiřího Korce. Zhodnotit výročí společně s hlavními aktéry oslav můžete v uvolněné atmosféře v rámci Sedmistovkové kavárny, která se uskuteční 11. ledna od 16 hodin v kolektivním domě. Pozvání přijala Jana Kubáčová, manažerka oslav Zlín 700 a ředitelka Živého Zlína, ale i Tomáš Melzer, vedoucí propagace Zlín 700 a vedoucí Odboru tiskového a cestovního ruchu SMZ a v neposlední řadě také Eva Ryndová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče. Na výročí naváže 25. ledna od 17 hodin také beseda s umělkyní Kateřinou Šedou a jejími hosty, kteří zhodnotí sedmistovkový projekt Z nohy na nohu, v rámci nějž chodily po městě unikátní boty s kamerou. Vynechat by návštěvníci neměli ani koncert kytarového mistra Romana Krejčího. V kolektivním domě zahraje 12. ledna od 18 hodin. Tento špičkový hudebník studoval pod vedením Milana Zelenky a Štěpána Raka a v současnosti působí na hudební škole v nizozemském Maastrichtu. V rodném Zlíně zahraje skladby od Fernanda Sora, Filippa Gragnaniho, Agustina Barriose, či již zmiňovaného Štěpána Raka. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v showroomu Živého Zlína na nádvoří zlínského zámku, v Hudebním kutlochu a v Informačním centru na náměstí Míru. Cena vstupenek je 180 Kč, snížená 100 Kč. Vstup na veškeré akce, kromě kytarového koncertu, je volný. Více informací naleznete na www.kulturazlin.czDalší novinky v kultuře