Novinky v kultuře

09.01.2023

TOP 10 nejsledovanějších představení na Dramoxu v roce 2022 – nečekané překvapení na 1. místě!

6. ledna | Streamovací platforma Dramox má za sebou další úspěšný rok, během nějž její diváci zhlédli stovky představení. Která je zaujala nejvíce? Přinášíme vám přehled nejsledovanějších inscenací roku 2022. 

 

Na prvním místě pomyslného žebříčku nečekaně zabodovala regionální scéna. Hádáte správně, že nejvíc diváků přilákalo oblíbené Klicperovo divadlo v Hradci Králové, jehož inscenace Jedlíci čokoládyse stala nejúspěšnějším kouskem na Dramoxu v roce 2022. V první desítce se objevilo i pokračování tohoto populárního představení s názvem Velká mořská víla. Hned tři zářezy v TOP 10 má také Dejvické divadlo. Diváky bavily inscenace Bratři Karamazovi, Dabing Streeta Kakadu. Loňský rok obecně přál hlavně komediím, jak v Praze, tak v regionech. Z mimopražských představení se na pozice vítězů probojoval hradní mluvčí Ovčáček Čtveráčekv satirickém podání Městského divadla Zlín, z Prahy zase rozveselily bláznivé SrnkyDivadla na Fidlovačce. Diváci loni volili také klasická dramata, byť zpracovaná netradičně. Ve 120 minutách tak s radostí hltali Souborné dílo Williama Shakespearaz Divadla v Dlouhé nebo Martina Hofmanna v roli Cyranaod Spolku Kašpar. V rámci Dramox Originals jsme loni také nabídli inscenaci Manželská historiejednoho z nejoceňovanějších českých souborů JEDL. Ani ta v první desítce nechybí. 

 

Jak na nový rok, tak po celý rok

Dramox čeká nový rok plný zajímavých představení. Online platforma bude i nadále přinášet jak starší záznamy, tak nově natočené inscenace v rámci Dramox Originals. První novinku roku 2023 můžete zhlédnout už teď na Dramox.cz. Je jí komorní drama Zpívat jako Gigliod irského autora Toma Murphyho. Speciální divadelní terapie z Divadla Ungelt zaujme nejen filozofickými úvahami o životě, humorem, ale i skvělým hereckým triem Radek Holub, Jiří Hána a Monika Zoubková. 

Krásný nový rok plný divadelních zážitků vám přeje Dramox!Další novinky v kultuře