Novinky v kultuře

21.12.2022

Spojení, které tu ještě nebylo! Čechomor a Lucie Bílá oznámili společné letní turné.

15.12.2022 Letní Kooperativa Tour 2023 slibuje velice zajímavé propojení. Zlatá slavice Lucie Bílá spojí své síly se skupinou Čechomor. Nápad vznikl díky náhodnému setkání na benzínové pumpě před dvanácti lety a příští rok příští rok ho fanoušci budou mít konečně možnost slyšet! Diváci se mohou těšit na dvojkoncert, který vyvrcholí společným vystoupením obou interpretů.

 První setkání odkaz na YT: www.youtube.com/watch?v=9ZBdOOua3cM

 

V čem bude toto spojení unikátní? „Letos v létě jsme si ověřili, že se vyplácí hudebně se propojovat. Naše turné s Kandráčovci dopadlo úžasně, vznikla k němu dokonce i deska, kterou si nyní naši fanoušci mohou zakoupit. No a když jsme s Karlem přemýšleli, jak oslavit třicáté páté narozeniny Čechomoru, vzpomněli jsme si na jeden večer asi 12 let zpátky, kdy jsme se na pumpě potkali s Lucií Bílou a slíbili si, že spolu něco podnikneme. Oslavit s takhle úžasnou zpěvačkou naše výročí nám přišlo jako skvělý nápad. Jsme velice rádi, že naše pozvání přijala. “ říká zpěvák a kytarista Čechomoru František Černý.

 

Hned od prvního setkání bylo jasné, že nezůstane jen u jedné písničky. Mezi interpety je cítit úžasná chemie a živelnost. Když se Lucie Bílá zmínila, že její srdcovou lidovou písničkou jsou Černé oči, okamžitě si jí společně zahráli.

 

 „Je to už spoustu let, co si s Čechomorem slibujeme, že si spolu zahrajeme na jednom pódiu, a tak jsem ráda, že se nám tohle přání příští rok konečně splní. Čekají nás čtyři krásné letní dvojkoncerty, na kterých vystoupíme každý zvlášť, ale také ve společném setu několika písniček. Už teď se moc těším a věřím, že se mají na co těšit i naši diváci”, dodává Lucie Bílá

 

Nejvíce se hudebníci těší na společnou část, ke které už skládají nové písně.

„Lucie Bílá je nám velkou inspirací. Už máme několik nápadů na nové písničky, kde jí dáme vyniknout zase v jiném hudebním světle! Po Vánocích se zavřeme ve studiu a všechno společně nacvičíme. Moc se na zkoušení a koncerty těšíme.” dodává houslista Karel Holas.

 

Turné bude startovat v unikátním prostoru závodiště Velká Chuchle a pokračovat bude v Jindřichově Hradci, Strážnici a Jihlavě.

 

Na koncertech budou moci fanoušci podpořit platformu Vize 0, která se snaží zajistit nulovou nehodovost na našich silnicích.

 

Kooperativa Tour 2023 

Dvojkoncert Čechomor & Lucie Bílá

28.6. Praha - Velká Chuchle

4.8. Jindřichův Hradec - zámek

19.8. Strážnice - Amfiteátr

27.8. Jihlava - Amfiteátr


Spojení, které tu ještě nebylo! Čechomor a Lucie Bílá oznámili společné letní turné.


Další novinky v kultuře