Úvod  -> Film v Praze  ->  Film v Praze

The Gaming Music Live Vol. 2- Praha

pondělí

10.06.2024

Obecní Dům, nám. Republiky 1090, Praha

Cena:99 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK The Gaming Music Live Vol. 2- Praha -Obecní Dům, nám. Republiky 1090, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Popis akce The Gaming Music Live Vol. 2- Praha

The Gaming Music Live Vol. 2

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 10.6.2024 pokračování úspěšného projektu The Gaming Music Live. To nejlepší z hudby videoher bude provázet unikátní video projekce a světelná choreografie.

Se svým programem The Gaming Music Live opět míří na pódium nejprestižnějšího koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague. Smetanovu síň Obecního domu tak ovládnou melodie těch největších titulů videoher posledních let.

Živého orchestrálního provedení oblíbených melodií z těch nejznámějších počítačových her a videoher se ujme Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. „Živé provedení této hudby vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy, až po Dukea Nukema nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy „the best of“ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne skutečně jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve těmito slovy na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.

V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelných her World of Warcraft, God of War a Zelda. Během koncertu dojde i na melodie z hitů Assassin's Creed, Halo 3, Medal of Honor, Dragon Age: Inquisition nebo Mafie 2.

To vše a mnohé další si mohou posluchači vychutnat v podání velkého symfonického orchestru a sboru. „Herní hudba je stejně jedinečná a pro posluchače přitažlivá jako filmová hudba. Důkazem je třeba Crysis 2, autorem hudby je slavný filmový skladatel Hans Zimmer" říká šéfdirigent a zároveň ředitel orchestru Martin Šanda.

Od svého založení si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors a Il Volo. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.


Další film v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

The Gaming Music Live Vol. 2- Praha -Obecní Dům, nám. Republiky 1090, Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)