Úvod  -> Kulturní akce pro děti v Pardubickém kraji  ->  Kulturní akce pro děti ve Svitavách

SVIŠTÍME DO POLIČKY! Zbrusu nová interaktivní výstava láká milovníky ilustrací Venduly Hegerové

Akce již proběhla!

čtvrtek

15.5.2022 - 31.8.2022

Akce již proběhla!

Palackého náměstí


Uložit do Google kalendáře


Popis kulturní akce SVIŠTÍME DO POLIČKY! Zbrusu nová interaktivní výstava láká milovníky ilustrací Venduly Hegerové

Všem SVIŠŤŮM malým i většímoznamujeme: Vezměte maminky, tatínky, tetičky, strýčky, babičky, dědečky, sestřičky, brášky, kamarády, sousedy a svištěte na radnici v Poličce! Je čas se pochlubit a ukázat, jak jste šikovní!

Poličské muzeum představuje zbrusu novou a plně interaktivní výstavu, kterou vytvořilo ve spolupráci s oblíbenou výtvarnicí Vendulou Hegerovou, jejíž práce zdobí především knihy pro děti, ale také grafomotorické, logopedické a jiné vzdělávací materiály, karetní a deskové hry a v neposlední řadě také časopis pro děti PUNTÍK.

Na výstavě ZÁBAVIŠTĚ PRO SVIŠTĚ se můžete nechat vtáhnout do poutavých a vtipných příběhů, rozehrajete hudební koutek, procvičíte jazýčky a rozpohybujete celé tělo. Dále si zahrajete divadlo, předvedete obratnost svých prstů, započítáte si v obchodě, vyzkoušíte rýmovačky a obrázková říkadla nebo si vytvoříte dárek!

Svišti pozor! Poprvé se do svého Zábaviště můžete podívat v sobotu 14. května v 16.00 hodin! Uskuteční se vernisáž, v rámci které proběhne i slavnostní křest této nové výstavy.Těšit se můžete na ilustrátorku Vendulu Hegerovou a jejího vzácného hosta spisovatelku Hanku Jelínkovou! Čeká na vás Divadelní svišťování v podání Adély Pellarové a také si můžete zazpívat s dětským lidovým souborem Heblata. Přisvištěte na radnici v Poličce, bude to stát za to!“zve na výstavu její kurátorka Mgr. Simona Valachová.

Rodačka z Vysokého Mýtase k ilustracím pro děti dostala hlavně díky zakázce na vyzdobení dětského oddělení Jihlavské nemocnice. Radost, kterou svými dekoracemi způsobila, ji přesvědčila, že právě děti nejvíce ocení její veselé obrázky.

Je to mnohostranná výtvarnice, která má na svém kontě leporela, komiksy, animovaný film, designy pokojíčků, přáníčka, ale nejvíce samozřejmě knížek. Často jsou to knížky naučné, které podněcují dětskou tvořivost a fantazii.

Přijďte se pobavit a pohrát si do barevného světa obrázků Venduly Hegerové. Výstava potrvá do 31. srpna 2022.

Více na www.cbmpolicka.cz


Další kulturní akce pro děti ve Svitavách
ULOŽIT SI TUTO AKCI

zavoralova@muzeum.policka.org
http://www.cbmpolicka.cz

SVIŠTÍME DO POLIČKY! Zbrusu nová interaktivní výstava láká milovníky ilustrací Venduly Hegerové -Palackého náměstí
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum SVIŠTÍME DO POLIČKY! Zbrusu nová interaktivní výstava láká milovníky ilustrací Venduly Hegerové

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)

Máte rádi videoklipy na youtube?Nové videoklipy Nové videoklipy převážně českých intepretů dáváme na stránku https://www.kultura365.cz/videoklipy.php. Pokud máte zájem, budeme, rádi, pokud nás začnete sledovat na facebooku - https://www.facebook.com/kultura365/, nebo instagramu- https://www.instagram.com/kultura365cz/. DěkujemePředmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)