Úvod  -> Výstavy v Praze  ->  Výstavy v Praze

SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha

Akce již proběhla!

26.02.2021

Akce již proběhla!

09:00

Obchodní dům Kotva Praha

Cena:699,-

PRODEJ VSTUPENEK SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha -Obchodní dům Kotva Praha koupit vstupenku na SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha -Obchodní dům Kotva Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha

VÁNOČNÍ NABÍDKA VSTUPENEK

Neváhejte a kupte si univerzální poukázku za speciální vánoční ceny platné do 31.12.2020. Vstupenky na výstavu pohádek Boženy Němcové budou skvělý dárek nejen pod stromeček!

 

Od března 2021 se v prostorách obchodního domu Kotva v Praze, uskuteční jedinečná interaktivní výstava na více než 1200 m2 – Svět pohádek Boženy Němcové.

 

 

Božena Němcová byla na tehdejší dobu velmi moderní spisovatelka, která předběhla svou dobu vlastní nekonvenčností, odvážností, otevřeností, emancipovaností a kritičností. Řekla: „Kdybych měla volit, tedy bych si přála narodit se znova až za dvě stě let, neboť nevím, bude-li do té doby takový svět, v jakém bych já chtěla žít s rozkoší.“ A proto i výstava Svět pohádek Boženy Němcové představuje její tvorbu v moderním pojetí a symbolicky tak oslavuje 200. výročí autorčina narození.

 

 

Dozvíte se, jaký byl život Boženy Němcové, kde všude cestovala a jaká byla její tvorba. Těšit se můžete na jednotlivá pohádková prostředí, ve kterých zažijete svůj příběh, pořídíte si vlastní originální a nejlepší fotografie na památku. Převtělíte se do role slavné spisovatelky a vytvoříte si pohádku s vlastním koncem nebo se na chvilku zastavíte a poslechnete si některé z báchorek Boženy Němcově čtené známými českými osobnostmi. A protože jedním z typických znaků pro pohádky Boženy Němcové jsou sny, které se mění ve skutečnost i Vy nám na výstavě můžete dát do schránky snů ten svůj a třeba zrovna ten Vám splníme.

 

 

Na výstavě dále uvidíte více než 50 kostýmů z pohádek zfilmovaných na námět pohádek Boženy Němcové, které na sobě měl například Jan Werich, Vlasta Burian, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Marta Issová, Vojtěch Dyk nebo Ondřej Vetchý.

 

 

Na své si přijdou nejen děti z mateřských a základních škol, rodiče a prarodiče se svými ratolestmi, ale také milovnicí českých pohádek. Cílem výstavy je inspirovat děti a rodiče ke čtení dětem, porozumět životu a nadčasovosti tvorby Boženy Němcové, díky nimž šířila morální hodnoty, férovost, etický přístup. V neposlední řadě zapomenout na starosti běžného života, díky své fantazii se stát součástí pohádkových příběhů a pobavit se.

 

 

Celý zážitek podpoří kavárna, obchůdek s knihami a suvenýry a také čítárna, která bude dějištěm nespočet workshopů a čtení pro děti i dospělé. ULOŽIT SI TUTO AKCI

SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha -Obchodní dům Kotva Praha

PRODEJ VSTUPENEK SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha -Obchodní dům Kotva Praha prodej vstupenek  SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha -Obchodní dům Kotva Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY na SVĚT POHÁDEK BOŽENY NĚMCOVÉ- INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA- www.vystavapohadek.cz- Praha -Obchodní dům Kotva Praha

Zaslat odkaz na akci emailem