Úvod  -> Volný čas v Jihočeském kraji  ->  Volný čas v Českém Krumlově

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE- Český Krumlov

pátek - neděle

21.06.2024-23.06.2024

16:00

Český Krumlov - centrum Český Krumlov

Cena:33,-

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE- Český Krumlov -Český Krumlov - centrum Český Krumlov koupit vstupenku na SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE- Český Krumlov -Český Krumlov - centrum Český Krumlov Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis akce SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE- Český Krumlov

.Slavnosti pětilisté růžeSlavnosti pětilisté růže jsou městskou historickou slavností situovanou do doby panování šlechtického rodu Rožmberků, převážně pak posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka. Scénáře jednotlivých ročníků slavností vycházejí z významných výročí města Český Krumlov a konkrétních dějinných událostí spjatých s rodem Rožmberků a tímto městem.

 

 

Hlavními body programu jsou denní a noční historické průvody z období gotiky a renesance, ve kterých účinkuje přes 700 osob, exhibice na koních, historický trh na zámku Český Krumlov a v centru města s více než sto stánky dobového tovaru a ukázkami historických řemesel, slavnostní ohňostroj nad městem, dobové hry pro děti i dospělé a další historické programy, středověká hudba, divadlo, historický tanec, historický šerm, kejklíři a jokulátoři, fakíři a ohňové show. V průběhu slavností proběhne téměř stovka vystoupení a programů několika scénách v historickém centru města.

 

 

Slavnosti pětilisté růže byly oceněny cenou Akce roku 2010 v České republice v soutěži Kudy z nudy, pořádanou agenturou Czech Tourism.

 

 

Každoročně slavnosti navštíví více než dvacet tisíc návštěvníků, od roku 1990 do roku 2022 to bylo přes 530 tisíc návštěvníků.

 

 

 


Poskytované slevy:

ZTP - vstup zdarma, doprovod hradí plné vstupné
ZTP/P + doprovod - vstup zdarma
Děti do 6 let - vstup zdarma
Návštěvníci v autentických historických kostýmech (gotika, renesance) - vstup zdarma

 

V případě, že máte zájem o objednávku vstupenek na fakturu, vyplňte žádost ZDE.Další akce pro volný čas v Českém Krumlově
ULOŽIT SI TUTO AKCI

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE- Český Krumlov -Český Krumlov - centrum Český Krumlov
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)