Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

ROMEO A JULIE- Praha

10.02.2022

19:00

Státní opera Praha


PRODEJ VSTUPENEK ROMEO A JULIE- Praha -Státní opera Praha koupit vstupenku na ROMEO A JULIE- Praha -Státní opera Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce ROMEO A JULIE- Praha

Nejznámější příběh lásky všech dob, velké a nadčasové milostné téma, to je příběh Romea a Julie, který v baletním ztvárnění choreografa Johna Cranka uvedeme na jevišti Státní opery.

Prokofjevův titul Romeo a Julie si během své osmdesátileté existence našel pevné místo na mezinárodních jevištích a patří k pilířům klasického repertoáru předních světových souborů. John Cranko postavil původně Romea a Julii pro balet milánské La Scaly, v hlavních rolích se představila slavná Carla Fracci a Mario Pistoni. Známější a upravenější verzi uvedl Cranko o čtyři roky později pro svůj Stuttgartský balet (1962), kde v hlavní roli zazářila Márcia Haydée spolu s Rayem Barrou. Tato inscenace je stále velmi populární a na svém repertoáru ji má mnoho světových souborů (například Kanadský národní balet, Australský balet, Balet pařížské Opery, Vídeňský státní balet, The Joffrey Ballet v Chicagu, Teatro Municipal de Santiago v Chile, Finský národní balet, Čínský národní balet, Bavorský státní balet, Bostonský či Washingtonský balet). Crankův balet inscenujeme v původní kostýmní a scénické výpravě světově proslulého umělce Jürgena Roseho.

Premiéra - Česká premiéra 10. února 2022 ve Státní opeře
Další koncerty v Praze
ROMEO A JULIE- Praha -Státní opera Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?