Úvod  -> Koncerty ve Středočeském kraji  ->  Koncerty v Praze-západ

ROBERT KŘESŤAN/& DRUHÁ TRÁVA/Eldorado- Chrášťany

Akce již proběhla

18.03.2023

Akce již proběhla

Sport Centrum Chrášťany u Prahy Chrášťany


Aktuální Koncerty v Praze-západ


Ne

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Komenského, Černošice (okres Praha-západ)


100 Kč

V neděli 16.4. v 18h zazní v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Černošicích po krátkém úvodu smyčcového tria ve složení Anna Poulová, Václav Polívka a Jan Poul jedna z nejtěžších a zá...více

Lesní divadlo Řevnice (okres Praha-západ)

Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností ka...vícePopis kulturní akce ROBERT KŘESŤAN/& DRUHÁ TRÁVA/Eldorado- Chrášťany

Robert Křesťan & Druhá tráva

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků. Druhá tráva dosud vydala 20 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.


Za poslední album Díl první získala v roce 2021 Druhá tráva Anděla v kategorii folk a Robert Křesťan vstoupil do Síně slávy!


V říjnu 2022 vydala skupina nové album nazvané Díl druhý.


Zatímco na „jedničce“ převažovaly převzaté skladby, dvojka je postavená na autorských věcech. I v tomto případě skupina v čele s frontmanem Robertem Křesťanem přizvala producenta Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. Jeho experimentální přístup posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. V Birdland Studios na úpatí slovenských Súľovských vrchů se nebál do aranží zapojit klávesové nástroje, syntezátory, netradiční studiové efekty nebo kapelu posunout až za hranici její komfortní zóny.

Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z posledních studiových alb Díl první a nově také Díl druhý.


Slevy ZTP, ZTP/P a jiné nejsou poskytovány. 


Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara

Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály

Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály

Radek Hlávka – kytara, vokály

Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara

Martin Novák – bicí, perkuse, cajon


Další koncerty v Praze-západ
ULOŽIT SI TUTO AKCI

ROBERT KŘESŤAN/& DRUHÁ TRÁVA/Eldorado- Chrášťany -Sport Centrum Chrášťany u Prahy Chrášťany