Úvod  -> Slavnosti v Ústeckém kraji  ->  Slavnosti v Litoměřicích

Poutní slavnost Litoměřice

Akce již proběhla

13.4.2024

Akce již proběhla

Michalská 29/7, Litoměřice 41201


Aktuální Slavnosti v Litoměřicích
Zatím neexistuje žádná akce s parametry koncert, festival, divadlo, ani výstava 2024

Popis kulturní akce Poutní slavnost Litoměřice

 

 

 

 

Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně

 

Vážení návštěvníci,

zveme vás i vaše přátele na další tradiční Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně. Celodenní sváteční program, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s Římskokatolickou farností – děkanstvím u Všech svatých Litoměřice, proběhne v sobotu 13. dubna 2024 v někdejším jezuitském kostele Zvěstování Panny Marie i v dalších objektech galerie v centru města. Nejen pro věřící, ale také pro širokou laickou veřejnost je připravena bohatá kulturní nabídka, která se opět stane společnou oslavou jednoho z nejvýznamnějších mariánských svátků, v lidové tradici spojovaného s příchodem jara, i připomínkou zasvěcení významné barokní dominanty města.

Program zahájí v 10 hodin poutní mše svatá Zvěstování Panny Marie, poté budou prostory kostela, při příležitosti této slavnosti svátečně vyzdobené, až do 13 hodin volně přístupné. Od 13:30 se v hlavní výstavní budově galerie koná projekce filmu Pouť krkonošská: Velké máchovské putování, jehož shlédnutí ovlivnilo tvorbu významné art brut umělkyně Dagmar Filípkové. Promítání filmu, který dokumentuje každoroční devítidenní pěší putování teoretika umění Jiřího Zemánka a jeho přátel z Prahy na Sněžku ve stopách K. H. Máchy se zúčastní i režisér Karel Čtveráček a hlavní protagonisté, Jiří Zemánek a Vladimír Drábek. Po projekci bude následovat diskuse s diváky. Celodenní program Poutní slavnosti vyvrcholí v 16 hodin vystoupením známé zpěvačky Radůzy, které se uskuteční v kostele Zvěstování Panny Marie.

Každý návštěvník dopolední poutní mše a odpoledního promítání filmu obdrží navíc pamětní poutní obrázek z limitované edice, který jej v daný den opravňuje k volnému vstupu do všech stálých expozic Severočeské galerieDiecézního muzea v LitoměřicíchMuzea insitního umění a do Stálé expozice Gotika.

Vstupné na koncert a do kostela je dobrovolné, výtěžek bude věnován ve prospěch projektu Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie. Cílem tohoto projektu, který můžete podpořit kdykoliv libovolným finančním darem na transparentní účet veřejné sbírky 6131854329/0800, je snaha o zachování a obnovu této výjimečné barokní kulturní památky.

Těšíme se na vás!
Foto: Marek Ondráček, www.markusnakus.cz, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Další slavnosti v Litoměřicích
ULOŽIT SI TUTO AKCI

http://https://www.galerie-ltm.cz/

Poutní slavnost Litoměřice -Michalská 29/7, Litoměřice 41201