Úvod  -> Koncerty v Ústeckém kraji  ->  Koncerty v Litoměřicích

Poutní slavnost

sobota

13.4.2024

10:00

Severočeská galerie výtvarného umění - kostel Zvěstování Panny Marie

Cena:Dobrovolné

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Poutní slavnost -Severočeská galerie výtvarného umění - kostel Zvěstování Panny Marie

Popis kulturní akce Poutní slavnost

 

 

Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně

 

Vážení návštěvníci,

zveme vás i vaše přátele na další tradiční Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně. Celodenní sváteční program, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s Římskokatolickou farností – děkanstvím u Všech svatých Litoměřice, proběhne v sobotu 13. dubna 2024 v někdejším jezuitském kostele Zvěstování Panny Marie i v dalších objektech galerie v centru města. Nejen pro věřící, ale také pro širokou laickou veřejnost je připravena bohatá kulturní nabídka, která se opět stane společnou oslavou jednoho z nejvýznamnějších mariánských svátků, v lidové tradici spojovaného s příchodem jara, i připomínkou zasvěcení významné barokní dominanty města.

Program zahájí v 10 hodin poutní mše svatá Zvěstování Panny Marie, poté budou prostory kostela, při příležitosti této slavnosti svátečně vyzdobené, až do 13 hodin volně přístupné. Od 13:30 se v hlavní výstavní budově galerie koná projekce filmu Pouť krkonošská: Velké máchovské putování, jehož shlédnutí ovlivnilo tvorbu významné art brut umělkyně Dagmar Filípkové. Promítání filmu, který dokumentuje každoroční devítidenní pěší putování teoretika umění Jiřího Zemánka a jeho přátel z Prahy na Sněžku ve stopách K. H. Máchy se zúčastní i režisér Karel Čtveráček a hlavní protagonisté, Jiří Zemánek a Vladimír Drábek. Po projekci bude následovat diskuse s diváky. Celodenní program Poutní slavnosti vyvrcholí v 16 hodin vystoupením známé zpěvačky Radůzy, které se uskuteční v kostele Zvěstování Panny Marie.

Každý návštěvník dopolední poutní mše a odpoledního promítání filmu obdrží navíc pamětní poutní obrázek z limitované edice, který jej v daný den opravňuje k volnému vstupu do všech stálých expozic Severočeské galerieDiecézního muzea v LitoměřicíchMuzea insitního umění a do Stálé expozice Gotika.

Vstupné na koncert a do kostela je dobrovolné, výtěžek bude věnován ve prospěch projektu Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie. Cílem tohoto projektu, který můžete podpořit kdykoliv libovolným finančním darem na transparentní účet veřejné sbírky 6131854329/0800, je snaha o zachování a obnovu této výjimečné barokní kulturní památky.

Těšíme se na vás!

Foto: Marek Ondráček, www.markusnakus.cz, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
 

 

 

Další koncerty v Litoměřicích
ULOŽIT SI TUTO AKCI

http://https://www.galerie-ltm.cz/

Poutní slavnost -Severočeská galerie výtvarného umění - kostel Zvěstování Panny Marie
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)